Для Кремля вороги всі росіяни, а не лише опозиція чи Захід – Frankfurter Allgemeine

Поділитися
Для Кремля вороги всі росіяни, а не лише опозиція чи Захід – Frankfurter Allgemeine Путін дарма намагається зробити з Туреччини ворога. Ілюстрація © Сайт президента России
Конфлікт з Туреччиною був потрібен російській владі для відволікання уваги росіян, яких вона боїться насправді.

В Росії вже вигадали "чорний" анекдот про те, як Туреччина збила бомбардувальник Су-24. В ньому російські пілоти ігнорують усі "ні" турецьких колег і вмовляють їх дозволити нелегально літати в турецькому небі, а коли їх збивають – ображаються і говорять про "удар в спину".

Це хороша ілюстрація того, як Кремль хоче отримати повну свободу дій і позбутися від необхідності враховувати чиїсь цінності і виконувати умови міжнародних угод, надрукованих дрібним шрифтом. Про це на сторінках Frankfurter Allgemeine пише оглядач Керстін Хольм.

Він додає, що російський політолог Гліб Павловський вважає, що втручання Росії у конфлікт в Сирії стало своєрідною політичною "грою в карти" з багатьма невідомими, в якій гравці блефують, щоб розкрити наміри суперників. І якщо розглядати близькосхідний конфлікт саме так, тоді президент Туреччини Раджеп Тайїп Ердоган переграв свого "друга по імперському духу" Володимира Путіна. Обидва політики через свою слабкість вели "гібридну війну", спонсоруючи і озброюючи неофіційні війська. При цьому вони зробили чужі "козирі" своїми.

"Збивши російський літак, Ердоган дуже вміло розіграв свою карту членства в НАТО, щоб поставити хрест на військовому наступі Путіна проти підконтрольних йому сил на полі битви в Сирії. А лідер Кремля наважився ввести санкції проти Туреччини, хоча цим самим він власними руками створив рецепт розвалу Росії. Потрібно лише створити ситуацію, у якій авторитарний лідер країни втрачає добре ім'я. А це знищить залишки хиткої економіки його країни", - пише оглядач.

Росія на сьогодні – це "країна-троль", яка підмінила реальну роботу над своїм економічним добробутом агресивною пропагандою. Вона вкладає великі кошти і зусилля в створення паралельних вигаданих світів, у яких мусять жити росіяни. Тисячі "інтернет-тролів" і телевізійні агітатори кожного дня шукають приводи облити брудом критиків влади Росії, звинуватити Захід у лицемірстві і якомога більше применшити економічні і соціальні проблеми країни.

"Згідно з неоголошеною соціальною угодою, сьогодні Кремль виставляє перед народом чергову зовнішню загрозу, скеровує на неї гнів росіян і виставляє себе в ролі захисника", - йдеться в статті.

При цьому оглядач звертає увагу на останню промову президента Володимира Путіна перед Федеральними зборами, під час якої він не говорив про внутрішніх ворогів і "п'яту колону". Натомість Путін більше критикував Туреччину і закликав до боротьби проти тероризму.

" Але ця нова маска дуже погано тримається. Навіть якщо припустити, що всі звинувачення проти Ердогана в тому, що він купував нафту в "Ісламської держави", правда, тоді не зрозуміло, чому оголошеного "поплічника терористів" з такою помпою ще місяць тому зустрічали в Москві під час відкриття мечеті. При цьому тоді російські політики навіть бажали Ердогану повторного переобрання", - пише оглядач.

Насправді ж, як вважає російський політолог Павловський, Кремль бачить свого реального ворога всередині країни. І його роль виконують "не ліберали, а все населення Росії, в якому влада бачить хаотичний натовп, який складається з грубіянів-нігілістів, бунтарів-далекобійників, злочинної молоді і божевільних пенсіонерів". І всі вони "мріють зруйнувати" російську державу. Тому Туреччина потрібна була в якості нового ворога, але вона не прийняла мовчки цю роль.

24 листопада на турецько-сирійському кордоні було збито російський Су-24. Путін зажадав від Туреччини офіційних вибачень, а президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відмовився зробити це.

Через цей конфлікт між двома країнами РФ вирішила скасувати туристичне співробітництво з Туреччиною, відмовилася від спільних військових і наукових контактів, скасувала безвізовий режим і обмежила торгівлю.

Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі