Більшість з нас не доживуть до досягнення гендерної рівності у всьому світі – випливає з нового дослідження, яке передбачає, що це відбудеться майже через 100 років. Щорічний звіт швейцарської неурядової організації "Світовий економічний форум" про гендерну нерівність у світовій економічній спільноті вже 11-й рік поспіль ставить Ісландію на перше місце серед країн з найбільшою гендерною рівністю. За нею слідують Норвегія, Фінляндія та Швеція.
Сирія, Пакистан, Ірак і Ємен зайняли місця внизу списку.
Україна в рейтингу гендерної рівності зайняла 59 позицію.
"Всесвітній економічний форум" відомий організацією щорічних зустрічей у Давосі.
У звіті проаналізовано 153 країни в їх просуванні до гендерної рівності. Увагу зосередили на чотирьох основних темах: економічна участь, освітній рівень, здоров'я і розширення політичних прав.
"За нинішніх темпів змін для досягнення паритету потрібне майже століття - графік, який ми просто не можемо прийняти в сучасному глобалізованому світі. Особливо серед молодого покоління, яке більш прогресивно у поглядах на рівноправність статей", - сказав засновник і виконавчий голова Всесвітнього Економічного Форуму Клаус Шваб.
Деякі з чотирьох спектрів показують прогрес; наприклад, 35 країн вже досягли гендерної рівності в рівні освіти. Очікується, що всі країни досягнуть гендерної рівності в освіті протягом 12 років - прогрес, значною мірою обумовлений останніми досягненнями в країнах, що розвиваються, йдеться в доповіді.
Здоров'я жінок також поліпшуються: у 48 країнах вдалося досягти майже повної рівності, пише телеканал CNN.
Однак у деяких інших сферах це займе набагато більше часу. В цьому році участь жінок в економічному житті знизилося - "лише жменька країн" лише наближається до рівності, і світу буде потрібно ще 257 років, щоб повністю його досягти.
Автори доповіді відзначають, що в середньому на ринку праці перебуває трохи більш ніж половина всіх дорослих жінок у порівнянні з 78% чоловіків.
Гендерний розрив в істеблішменті також відстає - жодна країна повністю не ліквідувала нерівність. В усьому світі для досягнення рівності в політиці потрібно близько 95 років.
У звіті прогнозується, що для повної гендерної рівності у світі, з урахуванням цих чотирьох спектрів, потрібно 99,5 років.
Рейтинги показують великі регіональні тенденції; у Західній Європі найменший гендерний розрив, за нею слідують Північна Америка, Латинська Америка і Карибський басейн, Східна Європа і Центральна Азія. Регіони, які показали найгірші результати: Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Близький Схід і Африка.
Темпи розвитку країни не обов'язково означають високий рейтинг з гендерної рівності, особливо у Східній Азії, де Японія посідає 144 місце зі 153 країн, Південна Корея - 127, а Китай – 106.