Бомба, яка вибухнула на борту російського аеробуса А321 у небі над Сінаєм, була виготовлена з матеріалів, що використовувують при промисловому виробництві боєприпасів, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.
"На підставі проведених експертиз фахівці прийшли до висновку, що для здійснення теракту в літаку було застосовано вибухова речовина, що використовується в бойових снарядах і бомбах. Ймовірно, це був одна з різновидів пластиду", - сказало джерело.
За його словами, швидше за все, бомба була приведена в дію за допомогою годинникового механізму.
Джерело зазначило, що організатори теракту знали про традиційні для чартерів затримки часу вильоту, тому, швидше за все, вибухівку на борт пронесли працівники аеропорту Шарм-еш-Шейха після того, як став відомий точний час відправлення рейсу.
"Розрахунок терористів виявився точним, бомба вибухнула, коли літак набрав висоту, - сказав співрозмовник.
Він зазначив, що версія про теракт "виникла майже відразу".
"Однак вона розглядалась поряд з іншими, оскільки потрібно було отримати стовідсоткове підтвердження початкових припущень фахівців", - сказало джерело.
17 листопада російська влада вперше визнала, що причиною катастрофи аеробуса А321 став теракт.
"У польоті спрацював саморобний вибуховий пристрій потужністю до 1 кг в тротиловому еквіваленті. У результаті чого стався розвал літака в повітрі, чим пояснюється великий розкид частин фюзеляжу літака", - сказав глава ФСБ РФ Олександр Бортніков на засіданні Ради безпеки РФ під головуванням президента країни Володимира Путіна.
Пасажирський лайнер А312 компанії "Когалимавіа", що виконував рейс Шарм-еш-Шейх - Санкт-Петербург, зазнав аварії 31 жовтня на півночі Синаю. У результаті загинули 224 людини, що знаходилися на борту.