Директор ВООЗ уклав угоду з Китаєм, яка допомогла йому обійняти посаду – Помпео

Поділитися
Директор ВООЗ уклав угоду з Китаєм, яка допомогла йому обійняти посаду – Помпео © Newsweek
Та заявив, що Всесвітня організація охорони здоров'я несе відповідальність за британців, які померли від COVID-19

Під час візиту до Великої Британії державний секретар США Майк Помпео звинуватив Всесвітню організацію охорони здоров’я у залежності від Китаю та назвав її винною у смерті всіх британців, котрі не змогли побороти коронавірус, повідомляє газета The Guardian.

Держсекретар США сказав присутнім, що ВООЗ наразі є політичною, а не науковою організацією, а її генеральний директор Тедрос Аданом Гебреісус підпорядковується Пекіну. Помпео додав, що згідно з даними розвідки, з Китаєм була укладена угода, яка дала можливість Гебреісусу стати генеральним директором ВООЗ у 2017 році.

«Якщо копнути глибше, то ця угода і є однією з причин смерті стількох британців від коронавірусу», - зауважив Помпео.

Реагуючи на сказане, речник організації відповів: «ВООЗ нічого не знає про згадану угоду і рішуче відкидає будь-які звинувачення. Ми закликаємо країни залишатися зосередженими на боротьбі з пандемією, яка вже й так призвела до загибелі багатьох людей». 

Не так давно США заявили про намір виходу з ВООЗ, попри критику та відсутність міжнародної підтримки цього кроку в розпал пандемії. У США зафіксовано понад 3,8 млн випадків коронавірусу та понад 140 тисяч смертей, що робить країну чи не найбільш постраждалою у світі.

Державний секретар також нагадав про те, що британська розвідка володіє інформацією про переслідування уйгурів у Китаї, а це могло б дозволити Великій Британії запровадити санкції проти деяких представників китайської Комуністичної партії.

Раніше британський прем’єр-міністр Борис Джонсон та Майк Помпео обговорювали питання співпраці Великої Британії та США у галузі розробки технологій нового покоління, а також йшлося і про ставлення Китаю до уйгурів, але про санкції нічого сказано не було.  

США звинуватили китайську компанію Huawei у намаганні отримати лідерство на світовому ринку завдяки крадіжкам інтелектуальної власності, саме тому Помпео підтримав рішення Великої Британії про відмову від обладнання Huawei у мережі 5G.

«Це просто ганебно, як Комуністична партія Китаю використовує пандемію. Замість того, щоб допомогти боротися з вірусом, генеральний секретар партії Сі Цзіньпін показав світу її справжнє обличчя», - додав Помпео.

Під час президенства Дональда Трампа відносини США з Китаєм значно загострилися. Не так давно США запровадили санкції проти деяких китайських чиновників через порушення прав мусульманських меншин, зокрема уйгурів.

Переклад підготувала Анастасія Гурін

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі