Фальшиві «референдуми» на окупованих територіях України і мобілізація в Росії - це ознака слабкості і російського провалу. Так на заяви Владіміра Путіна відреагувала посол США в Україні Бріджит Брінк.
«Сполучені Штати ніколи не визнають претензій Росії на нібито анексовану українську територію, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», - запевнила вона у своєму повідомленні на Twitter.
У свою чергу, посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, коментуючи заяви Путіна, вказала на ключову слабкість Росії.
«Подивилася промову Путіна. Він досі відмовляється розуміти Україну. Часткова мобілізація і фальшиві референдуми не виправляють цю ключову слабкість», - переконана вона.
«В 1940 році незаконний російський референдум заштовхав мою країну в десятиліття терору, поневолення і злиднів. Це все, що я скажу про незаконні російські референдуми», - написав у Twitter міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.
Його попередник Лінас Лінкявічюс зауважив, що суть промови Путіна в тому, що Захід нібито злий і намагається знищити Росію.
«Росія підтримує «референдуми» і буде намагатися якомога швидше анексувати досі окуповані території, а також оголошує часткову мобілізацію. Путін продовжує вести країну і себе самого до прірви», - вважає литовський дипломат.
Колишній міністр закордонних справ і прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт написав в Twitter, що промова Путіна була очікуваною. Прозвучали чергові ядерні погрози, оголошення про мобілізацію і нову анексію.
«Спроба ескалації на тлі всіх невдач. Але дуже вірогідно, що у найближчі місяці все буде котитися донизу поки, зрештою, не розвалиться так чи інакше. Якщо Путін хоч колись застосує ядерну зброю, це точно викличе злість всього світу і пришвидшить падіння його і його режиму», - вважає Більдт.