Співробітники посольства Росії, яких вислали з Лондона через справу про отруєння Сергія Скрипаля і його дочки, у вівторок, 20 березня, покинули територію Великобританії на літаку Іл-96, який фігурував у аргентинському кокаиновом скандалі, повідомляє Європейська правда.
Британський телеканал опублікував фотографії з аеропорту Станстед, звідки летіли 23 російських дипломати і члени їх сімей, всього близько 80 осіб.
Примітно, що дипломати вирушили до Москви на літаку Іл-96 з бортовим номером RA-96023, який належить Управлінню справами президента Росії. Саме цей лайнер фігурує у справі про контрабанду кокаїну з Аргентини у Росію, який знайшли у російському посольстві в Буенос-Айресі.
22 лютого у Аргентині в дипломатичній пошту посольства Росії було виявлено близько 400 кг кокаїну. Аргентинська поліція затримала п'ять співробітників посольства за підозрою у незаконному обігу наркотичних засобів. Вантаж наркотиків був упакованим в 12 валіз і призначався для перевезення до Росії.
У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації спростували інформацію про те, що 389 кг кокаїну з Аргентини відправили дипломатичною поштою. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова підтвердила виявлення в одному з будинків посольства Росії в Буенос-Айресі великої партії кокаїну. Також вона стверджувала, що на дуже підозрілі валізи увагу поліцейських звернув російський посол Віктор Коронелли, тому успіх всієї операції - заслуга в першу чергу російського диппредставництва. Виявивши наркотики, аргентинські силовики замінили їх борошном, після чого дипломатичним рейсом відправили валізи до місця призначення - Росії.
Російські дипломати залишили Лондон у зв'язку з отруєнням колишнього ГРУшника Сергія Скрипаля. 5 березня в Британії із сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.
У зв'язку з цим британським урядом було прийнято низку контрзаходів, зокрема, Британія вислала 23 російських дипломата.