Die Welt: Путін сам довів, що «рускій мір» неможливий

Поділитися
Die Welt: Путін сам довів, що «рускій мір» неможливий © Офіційний сайт Кремля
Німецький історик пояснив, зв’язок між російською «деукраїнізацією» і нацистським терміном umvolkung.

До цього часу вважалося, що Росія однорідна, сонна, апатична і фактично не відчула на собі вплив війни, яку Владімір Путін розв’язав проти України. Але тепер, після оголошення мобілізації, раптом з’явився рух втечі, який не можна назвати безпечним.

Про це в інтерв’ю Die Welt сказав німецький історик Карл Шлегель, який спеціалізується на Східній Європі і нещодавно опублікував дослідження, присвячене російському вторгненню в Україну. Він наголошує, що чоловіки, які тікають з Росії від мобілізації, насправді не самі. За ними також стоять їхні сім’ї і тисячі інших людей, з якими вони пов’язані в суспільстві. А ще багато людей щодня телефонують в Росію. І це посилює відчуття у росіян, що війна впливає на них напряму, - переконаний німецький історик. Він визнає, що досить довго вона була для багатьох жителів Росії чимось абстрактним. Тепер вона ближче, це серйозна проблема для них.

Шлегель зауважує, що в Росії немає масових протестів проти мобілізації і війни. Однак, спостерігається певна ерозія. І це дуже важливий процес, який має історичних попередників. Шлегель нагадує про мобілізацію під час російсько-японської війни в 1904 році. Тоді десятки тисяч фермерів, які ні про що не здогадувалися, за один день зібрали і кинули на фронт. Або ж можна пригадати кінець Першої світової війни. Багатьох чоловіків у Російській імперії поспіхом мобілізували, але вони почали масово дезертирувати і переходити на бік більшовиків.

Німецький історик вказує на опір, який зараз спостерігається у віддалених регіонах Росії, заселених не росіянами, а іншими народами.

«Цей опір груп з віддалених неросійських частин суспілсьтва також ставить під питання путінську імперську ідею «руского міра». Тепер очевидно, що ідея ототожнення російськомовності з багатонаціональною Російською імперією не спрацює», - сказав історик.

Він зауважив, що Росія досі багатонаціональна країна з великими демографічними проблемами. І депортація мільйонів українців з окупованих частин України на російську територію - це цілеспрямована демографічна політика.

«Це umvolkung, якщо говорити мовою Третього рейху. В Росії це називається «деукраїнізація». Її мета - покращити катастрофічну демографічну ситуацію в РФ», - пояснив Шлегель, нагадавши про термін німецьких нацистів, який означав асиміляцію німців серед інших народів.

Німецький історик переконаний, що наслідки примусової мобілізації в Росії будуть важкими. Тому що вони підривають уявлення про однорідний і контрольований простір, в якому домінує центральний пропагандистський апарат і силові структури. Демографічні наслідки еміграції мільйонів росіян впродовж останніх років і нова хвиля втечі сотень тисяч чоловіків від мобілізації будуть катастрофічними.

«Путін ніколи не був тим, хто ніс стабільність. Він придушив суспільство і публічний дискурс, він фактично сам дестабілізував ситуацію», - сказав Шлегель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі