Депутати Держдуми РФ у середу проголосували за заборону відвідувати журналістам США, яких включили у список іноземних агентів, її засідання.
З цього дня доступ до Держдуми закритий для "Радіо Свободи" та "Голосу Америки". Це ЗМІ, які у вівторок були віднесені Мін'юстом РФ до категорії ЗМІ-іноагентов. Заборона торкнулася двох ЗМІ, які акредитовані при МЗС. Решта сім американських ЗМІ акредитації при МЗС РФ не мають.
В Держдумі введення заборони назвали "дзеркальною відповіддю" на дії США щодо російських ЗМІ.
Подібне рішення щодо відвідування верхньої палати російського парламенту журналістами США, які представляють ЗМІ-іноагенти, прийняла у вівторок Рада Федерації.
Напередодні, міністерство юстиції Росії внесло в список іноземних агентів "Голос Америки" та "Радіо Свобода". Крім цього у список потрапили сім проектів "Радіо Свобода" - телеканал "Настоящее время", Татаро-башкирська служба "Радіо Свобода", "Сибір.Реалії", "Idel.Реалії", "Фактограф", "Кавказ.Реалії" і "Крим.Реалії".
За даними російського МЗС, на сьогоднішній день в РФ акредитовані представники 23 американських ЗМІ - в цілому 117 журналістів.
Раніше, виконавчий комітет кореспондентів радіо і телебачення при Конгресі США позбавив журналістів російського RT акредитації. Кореспондентам RT наказано "негайно повернути акредитаційні картки". Раніше міністерство юстиції США зажадало від Russia Today America зареєструватися в якості іноземного агента до 13 листопада.
Також, напередодні повідомлялося, що в Раді федерації Росії пропонують обговорити можливе обмеження акредитації для українських ЗМІ, про це заявив голова комісії Ради федерації з інформаційної політики Олексій Пушков. За його словами, в Україні є ЗМІ які "відомі своїм русофобским підходом."