"Звичайно, ми знаємо про це повідомлення. Це питання, яке ми сприймемо дуже серйозно, якщо такий випадок був", - сказала Нойерт.
За її словами, завдання США і всього світового співтовариства – стримати військові амбіції Північної Кореї.
"Прийнято багато резолюцій Ради безпеки ООН. Вони зобов'язують всі держави, включаючи Україну, запобігати відправку стратегічно важливих технологій в КНДР. В минулому, я знаю, що Україна запобігала постачанню заборонених матеріалів у країни, які викликають велике занепокоєння", – зазначила прес-секретар Держдепу.
Вона підкреслила, що США і Україну пов'язують "хороші відносини", нагадавши про нещодавній візит у Вашингтон українського президента Петра Порошенка.
"Ми не коментуємо повідомлення розвідки. Україна, слід зазначити, має дуже надійну історію зусиль у галузі нерозповсюдження, у тому числі відносно КНДР", - додала Нойєрт.
Нагадаємо, видання The New York Times розмістило публікацію, в якій стверджувалося, що успіхи Північної Кореї випробування міжконтинентальної балістичної ракети, яка, ймовірно, може досягти території США, стали можливі завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, швидше за все, з українського заводу. У цій публікації видання посилається на думку експерта Майкла Еллемана. Він каже, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів в КНДР. У відповідь на цю публікацію, секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що український оборонно-промисловий комплекс не постачав ракетні двигуни та ракетні технології Північній Кореї . На держпідприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" заявили, що завод ніколи не мав і не має ніякого зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного та оборонного характеру. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав провокацією повідомлення ЗМІ про нібито постачання держпідприємством "Південмаш" ракетних двигунів Північній Кореї. А представники американської розвідки заявили, що КНДР може самостійно виробляти двигуни для ракет і не потребує постачання арсеналу від третіх країн.