Відзначається, що багато ув'язнених зазнають побиття, тортур і покарань через свою релігійну приналежність.
"У Північній Кореї діє гулагівська система, багато років ситуація залишається жахливою", – підкреслює спецпредставник США з питань релігійної свободи Сем Браунбек.
За словами Браунбека, питання політв'язнів може бути підняте в ході можливого саміту президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина, проведення якого заплановане на 12 червня в Сінгапурі.
Напередодні офіційний Вашингтон підтвердив, що на цьому тижні в Нью-Йорку запланована зустріч державного секретаря США Майка Помпео з високопоставленим представником Північної Кореї Кім Ен Чхолем. Сторони обговорять підготовку до саміту в Сінгапурі. Варто відзначити, що КНДР в рамках підготовки до саміту вже пішла на ряд поступок США. Зокрема, провела демонтаж свого єдиного ядерного полігону Пхунгері і звільнила з табору трьох громадян США.
Дата і місце зустрічі Дональда Трампа і Кім Чен Ина були узгоджені під час візиту держсекретаря США Майка Помпео в КНДР 9 травня. Однак незабаром Пхеньян побачив у здійснюваних США і Південною Кореєю військових маневрах "репетицію сценарію вторгнення в Північну Корею" і скасував заплановану раніше на 16 травня зустріч лідерів КНДР і Південної Кореї, а також заявили про загрозу зриву зустрічі Трампа з Кім Чен Ином. 24 травня Дональд Трамп відмінив зустріч з главою КНДР з-за "ворожих висловлювань" останнього.
За словами Держсекретаря США Майка Помпео, Пхеньян протягом декількох днів ігнорував запиту Вашингтона про підтвердження зустрічі в Сінгапурі.
Наступного дня Кім Чен Ин заявив про твердий намір зустрітися з Трампом, 26 травня у Білому Домі заявили про відновлення переговорів і 27 травня в столиці КНДР Пхеньян прибула група високопоставлених американських дипломатів на чолі з колишнім послом США в Південній Кореї Сун Кімом для підготовки саміту.