Держдеп США має намір розформувати відділ з кібербезпеки – Bloomberg

Поділитися
Держдеп США має намір розформувати відділ з кібербезпеки – Bloomberg Відділ з координації питань кібербезпеки може бути розформований © newsone.ws
Справами відомства може зайнятись Бюро економічних і бізнес-питань.

Державний департамент США має намір закрити відділ з координації питань кібербезпеки з іншими державами, зазначає Bloomberg із посиланням на чиновників, знайомих з даним питанням.

Офіс координатора з питань кібербезпеки був створений у 2011 році при адміністрації екс-президента США Барака Обами. Проте зараз він може бути розформований, а всі питання, якими займався відділ – передані у відомство Бюро економічних і бізнес-питань при Держдепартаменті США.

На думку експертів у сфері кібербезпеки, Бюро не володіє необхідними експертними знаннями у цій області, і не зможе організувати роботу офісу.

Крістофер Пейнтер, який очолював офіс координатора протягом шести років, невдовзі залишить посаду, зазначають журналісти. Відомо про те, що посада координатора збережеться, але нова кандидатура на цей пост поки не називається. Крім того, координатор не звітуватиме про виконану роботу безпосередньо державному секретареві, як раніше. За словами одного з джерел видання, дане рішення пов'язане із зайнятістю державного секретаря Рекса Тіллерсона, який не зможе приділити доповідачу "належну увагу".

На думку одного з джерел видання, "відірваність" офісу від більш великих структурних підрозділів Держдепу позбавляє його ресурсів для досягнення цілей. За словами іншого джерела журналістів, відділ знаходиться в стані раніше анонсованої Тиллерсоном "перебудови", і будь-які заздалегідь "зумовлені результати" наразі відсутні.

Рішення про розформування відділу є частиною більш глобального плану Тіллерсона щодо скорочення підрозділів Держдепу. Раніше держсекретар відстоював план президента США Дональда Трампа про скорочення фінансування відомства майже на 30%, наполягаючи на позбавленні від менталітету "холодної війни" і переході до реагування на сучасні виклики, головними з яких є захист національної безпеки США і боротьба з тероризмом.

Нагадаємо, 7 липня на саміті G20 в Гамбурзі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна. Президенти не зійшлися в поглядах на втручання Кремля в американські вибори.

Раніше, 7 жовтня минулого року, Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватило Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес у США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі