Державний переворот у Болівії завершився: бунтівного генерала заарештовано

Поділитися
Державний переворот у Болівії завершився: бунтівного генерала заарештовано © ERIKA HILTON/TWITTER
Схоже, що наміри генерала Суніги не знайшли підтримки у болівійців.

Після спроби взяти штурмом президентський палац у Болівії в середу, військовослужбовці на чолі з високопоставленим генералом відступили у невдалій спробі державного перевороту, пише  New York Times.

Болівійське телебачення показало, як сили безпеки зайняли головну площу в адміністративній столиці Ла-Пас, а камуфльована броньована машина протаранила двері президентського палацу.

Потім, так само швидко, як і з’явився, генерал Хуан Хосе Суніга зник, а його прихильники відступили та були витіснені поліцейськими, які підтримували демократично обраного президента країни Луїса Арсе.

Загалом спроба пообіднього вторгнення до палацу тривала лише три години, аж поки стало зрозуміло, що план генерала Суніги не має широкої підтримки. Згодом його взяли під варту.

Місцеві ЗМІ також повідомили, що цього тижня генерала було звільнено з посади, що, ймовірно, було пов’язано з його висловлюваннями про колишнього президента Ево Моралеса, однопартійця чинного глави держави. 

Наразі Арсе та Моралес — перший президента країни з корінного населення, який все ще є помітною фігурою в болівійській політиці — змагаються за  контроль над їхньою партією та за те, хто буде її кандидатом у перегонах у 2025 році.

Економіка Болівії переживає проблеми, президента Арсе звинувачують у недемократичних діях, включаючи затримання опозиціонера Луїса Фернандо Камачо та колишньої президентки Жанін Аньєс.

За 200-річну історію у глибоко поляризованій країні сталося 190 державних переворотів. 

За словами місцевих репортерів, під час спроби захоплення палацу генерал Суніга ненадовго увійшов до будівлі, а потім вийшов і виголосив промову в оточенні представників сил безпеки в масках. Він розкритикував уряд Арсе та сказав, що військові намагаються встановити справжню демократію, а не лише для обраних.

Він також закликав звільнити кількох політиків і військових, які були ув’язнені, включаючи Аньєс і Камачо.

Незабаром після цього Арсе підтвердив, що він замінює генерала Сунігу, генерал-командувача збройними силами, а також керівників ВПС і ВМС.

У телевізійній заяві новий командувач Хосе Вілсон Санчес Веласкес закликав генерала Сунігу «не проливати кров наших солдатів».

Офіс генерального прокурора оголосив, що розпочав розслідування щодо Суніги та інших учасників подій, додавши, що він домагатиметься максимального покарання для винних.

Спробу військового перевороту одразу розкритикували лідери регіону, у тому числі президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва. 

«Перевороти ніколи не спрацьовують», - сказав він журналістам.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор, який давно висловлює захоплення Арсе та Моралесом, також засудив спробу державного перевороту, назвавши чинного президента «справжньою демократичною владою».

Саме під час адміністрації Лопеса Обрадора Мексика вперше надала притулок Моралесу після того, як він пішов у відставку у 2019 році на тлі бурхливих протестів, спричинених спірними виборами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі