Німецький тижневик Der Spiegel звільнив свого редактора Клааса Релотіус (Claas Relotius), який "у значному масштабі підробляв свої історії та вигадував героїв". Обман викрили після внутрішнього розслідування та, врешті, зізнання самого автора.
Перші підозри щодо достовірності матеріалів виникли після публікації в листопаді 2018 статті "Прикордонний рух Jaeger's" про американську бригадну групу, яка патрулює кордон між Мексикою та Сполученими Штатами. У співавтора, який працював над матеріалом разом із звільненим редактором, виникли підозри, і він поділився ними з колегами. Згодом з'ясувалось, що Релотіус писав про людей, яких ніколи не зустрічав і з якими не спілкувався, а свої образи писав на основі матеріалів інших ЗМІ.
Спочатку Релотіус спростовував звинувачення, однак згодом зізнався, що в кількох випадках вигадував історії, а також героїв та викривляв факти. За його власними словами, йдеться про щонайменше 14 матеріалів, які були опубліковані у Spiegel. Як наслідок у понеділок видання розірвало контракт із автором.
Як зазначили в Der Spiegel, Релотіус писав для тижневика спочатку як позаштатний співробітник, а останні півтора року мав постійний контракт на посаді редактора. З 2011 року у друкованій версії тижневика та на сайті Spiegel Online вийшло близько 60 текстів його авторства. До роботи в Spiegel журналіст працював також на кілька інших ЗМІ і навіть отримував нагороди.
Керівництво Der Spiegel повідомило, що створить комісію для розслідування фальсифікації матеріалів. На час розслідування і перевірки фактів в кожній з статей Релотіуса, матеріали буть доступними для читачів, але матимуть позначку про проведення перевірки.
У відповідь на скандал Німецький союз журналістів (DJV) заявив, що "так званий репортер завдав значної шкоди не лише Spiegel, він втоптав у бруд достовірність журналістики". Вчинок редактора розкритикували також журналістська профспілка dju та Німецька репортерська премія.