Як повідомляє "Російська служба BBC", наступальна операція отримала назву "Гнів Євфрату", і буде підтримуватися авіацією країн-учасниць коаліції на чолі з США. Аби взяти Ракку, ополченцям слід подолати з боями близько 50 кілометрів.
Від участі в операції, при цьому, відмовилася Туреччина, оскільки розглядає загони курдського ополчення як терористичні сили, що діють у зв'язці з терористами з "Робочої партії Курдистану". В Анкарі також заявили, що не сприймуть ролі курдів у звільненні Ракки від ІД.
Наголошується, що США хотіли почати наступ на Ракку в період наступу коаліційних сил на Мосул в Іраку, щоб бойовики ІД не змогли відступити на територію Сирії.
Нагадаємо, в ніч на 17 жовтня, прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив про початок військової операції по звільненню Мосула від ІД. За даними ЗМІ, іракські військові та сили поліції, а також курдські формування "Пешмерга" за підтримки авіації коаліції на чолі з США розпочали масований наступ на Мосул.
У неділю, 6 листопада, прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді закликав бойовиків ІД, що утримують Мосул, скласти зброю, якщо вони хочуть зберегти свої життя.
Аль-Абаді також підкреслив, що наступальна операція урядових військ в районі Мосула розвивалася швидше, ніж планувалося, однак вона може сповільнитися через активний опір бойовиків, які використовують снайперів та придорожні міни.