Демократи в Росії зламані і здалися – NYT

Поділитися
Демократи в Росії зламані і здалися – NYT Після парламентських виборів Путін міцно зосередив всю владу в своїх руках. © Единая Россия
Видання пише, що російські вибори і парламент стали дуже символічними і більше не мають ніякого впливу на політику країни.

У минулі вихідні на парламентських виборах партія 3 напряму здобула три чверті місць у Державній Думі Росії. Решта місць теж дісталися їй, але опосередковано, через номінально "опозиційні" партії, які насправді лояльні до Кремля.

Все це сталося на тлі застійної економіки, санкцій, які запровадив Захід, і страху в деяких колах перед тим, що уряд тепер ще більше обмежить громадянські свободи. Що ж дає така перемога на виборах?

"Вона певною мірою виправдовує те, що Володимир Путін і його друзі в Кремлі тепер повністю контролюють російську політику. Через 25 років після падіння СРСР Росія, схоже, зробила повне коло і повернулася до псевдо-парламенту, єдина функція якого – це забезпечити подобу законності діями авторитарного правителя", - пише в редакційній статті New York Times.

Видання зауважує, що пострадянська російська конституція вже наділяє президента і уряд більшими повноваженнями, ніж Думу. Але нижня палата парламенту, принаймні, була до цього часу платформою, де опозиція могла критикувати і ставити під сумнів політику Кремля. Але тепер навіть його функція відійшла у минуле.

Це правда, що після майже 17 років свого правління в ролі президента чи прем'єра, Путін здобув неймовірну популярність на рівні 80% завдяки своїй демагогії і заявам про протистояння США, які він звинувачує у всіх російських бідах, а також на обіцянках відновити колишню імперську велич Росії.

Однак, більш широка правда в тому, що політичних опонентів Путіна систематично кидали за ґрати, виганяли з країни, залякували, і, як свідчить випадок Бориса Нємцова, навіть убивали. Нажаль, ті опозиційні кандидати, які все ще балотуються, так і не змогли об'єднатися в серйозний політичний блок, вони не мають доступу до ефіру на великих телеканалах, а їхні донори налякані і відмовилися від них. Їхні кампанії були зірвані хакерами і провокаторами.

"Єдиним способом для виборців висловити свою незгоду, було не прийти на голосування. Тож явка на рівні 47,8% була найбільш низькою за всю історію пострадянської Росії", - пише видання, нагадуючи, що рекордно низька зацікавленість виборами простежувалася у великих містах.

Тепер Путін може спокійно лишатися президентом ще на шість років, якщо він обере себе в 2018 році. Його хватка у владі захищена. Нинішні парламентські вибори лише показали, що росіяни, які колись намагалися створити справжню демократію в Росії, тепер зламані, усунуті або принаймні поки що здалися.

Нагадаємо, що проведення виборів до Держдуми РФ на території Криму не визнають країни Заходу. Про невизнання легітимності їх проведення та результатів вже заявили, зокрема, Канада і Франція. Подібну позицію зайняв Європарламент.

Раніше в МЗС України заявили, що українська сторона рішуче засуджує організацію на окупованому Росією Кримському півострові виборів до Державної думи РФ і буде домагатися включення їх учасників та безпосередніх організаторів в санкційні списки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі