Демократи не підтримали санкції проти "Північного потоку-2" у Сенаті — Politico

Поділитися
Демократи не підтримали санкції проти © Цензор.нет
Причина у небажанні підірвати позицію президента США Джо Байдена під час переговорів із РФ.

Деякі члени Сенату США від Демократичної партії змінили своє ставлення до законопроекту сенатора-республіканця Теда Круза щодо санкцій проти російського "Північного потоку-2".

За цей документ мають голосувати наступного тижня до 14 січня. Тобто якщо раніше вони його підтримували, то тепер схиляються до іншої думки, пише Politico.

Причина цієї зміни у небажанні підривати позиції президента США Джо Байдена під час переговорів із РФ щодо нарощування російських сил на кордоні з Україною. Сенатори побоюються, що законопроект завадить президенту поєднатися з Євросоюзом, а саме з Німеччиною.

"Наразі дуже важливо, оскільки ми дивимося на потенційні дії Росії в Україні, для нас дуже важливо працювати в тісній співпраці з нашими союзниками, а Німеччина є одним із цих дуже важливих союзників. І тому я вважаю, що ця поправка не є актуальною", – заявила сенатор-демократ від штату Нью-Йорк Жанна Шахін.

Законопроект Теда Круза:

  • встановлює застосування обмежувальних заходів щодо газопроводу протягом 15 днів з моменту підписання,
  • дозволяє Конгресу проголосувати за поновлення санкцій у разі відмови президента,
  • передбачає санкції щодо компанії Nord Stream 2 AG, від яких Штати відмовилися у травні, та щодо учасників сертифікації газопроводу.

Сенатор-демократ від штату Коннектикут Кріс Мерфі висловлює схожу позицію.

"Це не про Росію. Йдеться про програму Круза-Трампа з розриву трансатлантичного альянсу. Це момент, коли ми маємо проявити солідарність з адміністрацією, оскільки вони намагаються використати метод батога і пряника щодо росіян, щоб запобігти вторгненню. Вбивання клина у трансатлантичні відносини просто зараз не буде продуктивним, якщо наша кінцева мета — спроба врятувати Україну від вторгнення", - заявив він.

При цьому Круз та його однодумці зацікавлені у тому, щоб надати Байдену політичне прикриття, але видання пише, що лише один демократ обіцяв підтримати санкції. Це Річард Блюменталь.

Тед Круз є послідовним критиком "Північного потоку-2". Просунути цей законопроект щодо санкцій на розгляд Сенату вдалося завдяки відмові Круза від блокування схвалення десятка кандидатур на різні посади, висунуті Байденом.

Раніше глава німецької енергетичної компанії Uniper Клаус Дітер Маубах заявив, що зупинка російського газопроводу "Північний потік-2" загрожує енергопостачанню ЄС. Пояснив він це з прикладу ФРН, де 90% газової потреби покривається з допомогою імпорту, із нього половина – із Росії.

При цьому повідомлялося, що "Північний потік-2" "розпалив гнів" у Вашингтоні та європейських столицях у той час, коли напруженість із Москвою зашкалює, пише The New York Times.

Чому через "вікна можливостей" Саллівана політиці Сполучених Штатів загрожує фіаско, читайте у статті "Байден у пастці "Північного потоку-2".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі