У Палаті представників Конгресу США, яку контролюють демократи, прихильники імпічменту президента США Дональда Трампа зібрали 210 голосів з необхідних 218 для затвердження звинувачень за процедурою, повідомляє 26 вересня американський телеканал CNN.
Відповідно до законодавства США, для затвердження процедури потрібно 218 голосів законодавців Палати представників. Якщо вони будуть набрані, тільки в цьому випадку з'явиться можливість передати процедуру імпічменту на розгляд Сенату – однак і там потрібно зібрати не менше двох третин голосів, щоб відправити президента США Дональда Трампа у відставку. При цьому Сенат США контролюється Республіканською партією – прихильниками президента.
Нагадаємо, зміст розмови президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, розшифровку якої оприлюднив Білий дім, переконав демократів у необхідності процедури імпічменту. Однак республіканці, навпаки, перестали коливатися і почали підтримувати Трампа – зокрема, деякі сенатори заявили, що не бачать жодних підстав для імпічменту, а дехто з конгресменів-республіканців запропонував ініціатору імпічменту, спікеру Палати представників Ненсі Пелосі "вибачитися перед нацією".
Як повідомлялося, 25 вересня, у день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.
Зустріч відбулася на тлі скандалу, спровокованого телефонною розмовою двох президентів, під час якого Трамп згадував Джо Байдена – свого ймовірного конкурента на президентських виборах. Американські медіа стверджували, що Трамп вимагав від Зеленського розслідувати "корупцію Байдена" в обмін на надання військової допомоги Україні.
На оприлюдненні стенограми розмови наполягали Байден і демократи в обох палатах Конгресу. Трамп всі звинувачення спростував і дозволив розсекретити і оприлюднити стенограму. Тим часом, спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила, що нижня палата Конгресу починає процедуру імпічменту.
Як повідомляло DT.UA, оточення Дональда Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, до наглядової ради якої входив син Джо Байдена Хантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, і Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Згодом кримінальні справи щодо Злочесвкого були закриті, а його компанія погасила податкову заборгованість.