Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що спеціальні економічні заходи Росії поки не зробили істотного негативного впливу на турецьку економіку, а в перспективі вони завдадуть шкоди обом державам.
"Якщо порівнювати падіння курсу рубля і турецької ліри після інциденту з літаком, а також вплив цієї кризи на економіку двох країн, то ми не маємо негативних наслідків. Ми прийняли заходи по захисту нашого туристичного та аграрного секторів, переорієнтуємо їх на нові ринки, допомагаємо нашим підприємцям", - сказав прем'єр Туреччини.
За його словами, Росія, яка раніше скаржилося на санкції Євросоюзу, тепер "сама вступила на цей шлях".
"Туреччина і Росія - країни, які потрібні один одному. У таких ситуаціях збиток наноситься обом країнам", - зазначив Давутоглу.
Він додав, що чекає від РФ розуміння того, що з російсько-турецької кризи "вийти, зберігши розсудливість".
24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.
Путін зажадав від Туреччини офіційних вибачень, а президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відмовився зробити це.
Через цей конфлікт між двома країнами РФ вирішила скасувати туристичне співробітництво з Туреччиною, відмовилася від спільних військових і наукових контактів, скасувала безвізовий режим і обмежила торгівлю.
Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.