Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що результати голосування посилили позицію данської "Народної партії", яка виступає проти імміграції і членства скандинавської країни в ЄС.
Швидше за все, результатами данського референдуму скористаються і налаштовані проти європейського проекту партії у Великобританії для агітації виборців перед референдумом щодо відмови Лондона від членства. Експерти кажуть, що Данія стала прикладом того, як виборці швидко можуть розвернутися проти влади, яка виступає за подальшу інтеграцію в межах Європи.
Перед відкриттям дільниць усі соціологічні опитування свідчили про те, що данці підтримають ініціативу влади. Однак криза з біженцями влітку і теракти в Парижі змусили виборців змінити свою точку зору.
Всього Данія провела сім референдумів щодо прийняття ініціатив ЄС і до цього часу мала репутацію країни, яка найбільше чинить опір євроінтеграції. Вона відмовилася від євро, а також від тісної співпраці у питаннях безпеки, оборони і юстиції.
Раніше повідомлялося, що Данія висилає біженців і відлякує їх "антирекламою" в газетах всупереч тому, що ЄС закликає рівномірно розміщувати їх в усіх країнах об'єднання. У цей же час, більшість біженців використовують Данію як "перевалочний пункт" до Швеції, яка більш лояльно ставиться до біженців, і процес отримання дозволу на тривале перебування там легше і швидше. Також Данія посилила контроль на в'їзд в країну в рамках Шенгену через наплив іммігрантів. При цьому в Копенгагені запевняли, що це не суперечить правилам ЄС і не нашкодить торгівлі і безнесу.