Цунамі в Індонезії: 222 загиблих, українцям рекомендують утриматися від поїздок

Поділитися
Цунамі в Індонезії: 222 загиблих, українцям рекомендують утриматися від поїздок Кількість жертв цунамі продовжує зростати
Влада країни припускає збільшення кількості жертв – доступ до низки районів залишається заблокованим.

Унаслідок цунамі, що вразило індонезійські острови Суматра та Ява, загинули 222 людини, поранення дістали 843 людини, ще 28 вважаються зниклими безвісти, повідомляє Reuters. Віце-президент Індонезії Джузуф Калла не виключив зростання кількості жертв, оскільки доступ до низки постраждалих районів досі залишається ускладенним.

Причиною цунамі могли стати підводні зсуви, що утворилися після виверження вулкана Анак Кракатау в Зондській протоці.

Від цунамі постраждало західне узбережжя яванской провінції Бентен, провінція Лампунг на півдні Суматри й інші прибережні райони Зондської протоки, де "значно пошкоджені" сотні будівель, повідомив прес-секретар Агентства зі зменшення національного лиха Сутопо Перуо Нагрохо.

Із зони ризику евакуювали тисячі людей, президент Індонезії Джоко Відодо на своїй сторінці в Twitter закликав компетентні органи зайнятися пошуком зниклих безвісти і наданням допомоги пораненим. Туристів і місцевих жителів закликають утриматися від відвідування пляжів до 25 грудня.

На яванському курорті Tanjung Lesung хвилі накрили сцену, де в той час виступав місцевий рок-гурт Seventeen, і майданчик перед нею. Один музикант і семеро глядачів загинули, ще 89 осіб зникли безвісти. Загалом на концерті були присутні 250 співробітників компанії PLN, розповів журналістам її представник.

Готовність надати допомогу Індонезії вже висловили сусідні Австралія й Малайзія. Тим часом Міністерство закордонних справ України просить співвітчизників утриматися від поїздок до Індонезії.

"У зв'язку з цунамі 22.12.2018 р. у Зондській протоці, що вразило узбережжя провінції Лампунг і Бентен.., а також посиленням активності вулкана Анак Кракатау, рекомендуємо громадянам України утриматися від відвідування зазначених територій", - йдеться у повідомленні Департаменту консульської служби МЗС України на сторінці в Facebook.

Українців, що опинилися в зоні лиха, дипломати закликають за першої ж можливості повідомляти про себе Посольству України в Республіці Індонезія за телефоном "гарячої лінії" + 628788-489-0918 або на електронну пошту emb_id@mfa.gov.ua, а також рідним.

Крім цього, дипломати просять повідомляти про громадян України, які опинилися в зоні стихійного лиха та потребують допомоги. "Просимо невідкладно звертатися за вказаними контактними даними у Посольство України в Республіці Індонезія або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or @ mfa.gov.ua", - йдеться у повідомленні.

Раніше біля берегів норвезького острова Ян-Майєн у Північному Льодовитому океані стався найсильніший в історії Норвегії землетрус магнітудою 6,8. На острові в цей час знаходилися військові збройних сил країни і працівники метеорологічної служби. Постраждалих не було. Попри появу великих хвиль загрози цунамі не виникло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі