COVID-19 став причиною різкого скорочення кількості смертей від брудного повітря в Європі

Поділитися
COVID-19 став причиною різкого скорочення кількості смертей від брудного повітря в Європі Кількість дітей, у яких розвинулася астма, скоротилася на 6 тисяч © SergeyNivens / Depositphotos
За час карантину скоротилася кількість смертей від забруднень в Європі

За даними вчених, за останній місяць в Європі з екологічних причин померло на 11 тисяч менше. Через карантин обсяги промислових викидів і газів від автомобілів різко зменшилися, якість повітря покращилась, повідомляє УНІАН з посиланням на The Guardian.

Завдяки карантину, на думку вчених, кількість дітей, у яких розвинулася астма, скоротилася на 6 тисяч, ще 1900 не потрапили у відділення невідкладної допомоги, а на 600 дітей менше народилися передчасно. Про це свідчать результати Центру дослідження енергетики та чистого повітря (Centre for Research on Energy and Clean Air).

Видання нагадує, що пандемія коронавірусу продовжує відбирати сотні життів по всьому світу. Глобальна кількіст загиблих від COVID-19 перевалила за 220 тисяч з початку року. Але автори дослідження зауважують, що їхні висновки пропонують реальний погляд на те, що буде, якщо світ відмовиться від викопного палива на користь більш чистого й здорового середовища. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, рівень оксиду азоту в повітрі скоротився на 40%. А кількість часточок в повітрі PM2,5 - на 10%. Це означає, що люди, які не хворіють на COVID-19, під час карантину можуть дихати легше.

Видання пише, що згадані вище форми забруднення ослаблюють серцево-судинну і респіраторну системи. Щороку вони відбирають життя приблизно 470 тисяч людей у Європі. Нове дослідження виявили скорочення цієї смертності за допомогою статистичного моделювання, яке поєднує дані про якість повітря, погодні умови, викиди, населення й поширеність захворювань. Вчені виявили, що найбільше скорочення смертності через забруднення відбулося в Німеччині (на 2083 смертей менше), Великій Британії (на 1752 смертей менше), в Італії (1490), Франції (1230) й Іспанії (1083). При цьому майже на 40% скоротилася смертність від серцевої недостатності, на 17% - від захворювань дихальних шляхів, таких як бронхіт і емфізема. Крім того, смертність від серцевого нападу і раку скоротилася на 13% у випадку кожного з цих недугів.

Вчені дійшли висновку, що найбільш вірогідно у Європі від забруднення довкілля за час карантину померло на 11 тисяч людей менше. Ця цифра, на думку дослідників, найбільше відповідає дійсності. Адже різні комп'ютерні аналізи показували результат в районі 7-20 тисяч. У світовому вимірі зменшення смертей від забруднення довкілля ще більше. Адже дослідження зосередило свою увагу лише на Європі і на місяці, впродовж якого континент був під карантином. Хоча глобальна пандемія розпочалася в Китаї півроку тому. The Guardian зауважує, що дослідження не включало смерті від коронавірусу.

Вчені переконані, що забруднення повітря підвищує злоякісність COVID-19. І деякі дослідження вказують на те, що вірус може чіплятися до твердих часточок у повітрі. Але автори дослідження не враховували це у своїх моделях через відсутність твердих даних про таку поведінку вірусу. Головний автор аналізу Лаурі Милливірта сказав, що скорочення забруднення повітря скоротило навантаження на системи охорони здоров'я певним чином у дуже важливий момент. На його думку, це демонструє, які великі зміни може принести підвищення якості повітря.

"Відчуття щодо всього цього дуже неоднозначні. Люди помирають. Заходи, які були запроваджені, призвели до великого економічного стресу. Але це також безпрецедентний експеримент скорочення споживання викопного палива. Тож люди, які працюють над питанням забруднення повітря, стежать за ситуацію", - сказав він. "Нам доведеться розібратися з великою кількістю криз. Я сподіваюся, що люди подумають: "А що як таку якість повітря ми отримаємо не тому, що всіх змусять сидіти вдома, а через перехід на більш чистий транспорт і енергетику?". Ми повинні сподіватися, що цей вірус допоможе нам піти вперед у боротьбі зі зміною клімату й іншими великими викликами, а не відкине нас назад", - додав вчений.

Раніше, вчені зрозуміли, що провокує повторне інфікування коронавірусом. Залишок інфекції в легенях неможливо виявити за допомогою звичайного тестування.

Також, вчені розвінчали міф про заборону лікування коронавірусу протизапальними препаратами. ВООЗ та спеціалісти ряду держав не підтверджують висновки своїх французьких колег про небезпеку ібупрофену.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі