COP27: багаті країни, нарешті, погодились обговорювати компенсації бідним у зв'язку з кліматичними змінами

Поділитися
COP27: багаті країни, нарешті, погодились обговорювати компенсації бідним у зв'язку з кліматичними змінами
Раніше вони ухилялися від обговорення цього питання.

Делегати 27-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН з кліматичних змін (COP27), яка відкрилася сьогодні в Єгипті, погодилися включити до офіційного порядку денного питання про виплати компенсацій багатими країнами бідним країнам, найбільш вразливим до змін клімату, повідомляє "Голос Америки".

Останні 10 років багаті країни уникали обговорення цього питання, зокрема, про суми, які вони готові виділяти для допомоги бідним країнам у боротьбі з наслідками глобального потепління.

Президент COP27 Самех Шукрі заявив на пленарному засіданні, яким відкрилася нинішня двотижнева конференція, що це рішення створило «інституційно-стабільний простір» для обговорення «нагального питання про механізми фінансування».

На COP26 минулого року в Глазго країни з високим рівнем доходів заблокували пропозицію про створення органу з фінансування збитків та збитків, натомість висловившись за трирічний діалог для обговорення фінансування.

Обговорення збитків та збитків, які зараз стоять на порядку денному COP27, не покликане гарантувати виплати конкретних компенсацій конкретним країнам, але, за словами Шукрі, має призвести до остаточного рішення «не пізніше 2024 року».

Однак обговорення проблеми компенсацій може зараз спричинити ще більшу напруженість, ніж та, що мала місце на попередніх конференціях. Війна в Україні, різке зростання цін на енергоносії та ризик економічної рецесії з одного боку посилили небажання багатих країн обіцяти компенсації, з іншого — загострили потребу цих коштів у бідних країн.

Офіційне включення цього питання до порядку денного зобов'яже багаті країни брати участь у обговоренні цієї теми.

«Німеччина готова до цього як у фінансуванні клімату, так і у вирішенні питань збитків та втрат», – заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

За її словами, Німеччина хотіла б ввести в дію на конференції ініціативу щодо захисту від кліматичних ризиків, над якою вона працює з вразливими державами, зокрема з Бангладеш та Ганою.

Наразі важливо, щоб ініціативи стали конкретними рішеннями.

Нагадаємо, у своєму виступі на відкритті COP27 глава МЗС Німеччини, найпотужнішої економіки європейського континенту, заявила, що країни, що розвиваються, і острівні держави, яким загрожують особливо важкі наслідки у зв'язку зі зміною клімату, очікують від багатих країн більшої солідарності, і Німеччина готова її проявити як як щодо фінансування боротьби зі зміною клімату, так і при ліквідації шкоди, яку вона завдає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі