Ципрас піде у відставку, якщо парламент Греції не схвалить угоду з кредиторами - FT

Поділитися
Ципрас піде у відставку, якщо парламент Греції не схвалить угоду з кредиторами - FT Берлін дав Греції час до понеділка на законодавче затвердження реформ © УНІАН
Берлін дав Афінам час до понеділка на прийняття законів про реформи.

У парламенту Греції є кілька днів на ухвалення законів про економічні реформи для розблокування фінансової допомоги Афінам, повідомляє видання The Financial Times.

Виходячи з домовленостей, прем'єр-міністр Греції Олексія Ципрас повинен буде побудувати внутрішньополітичну підтримку його поступок перед кредиторами.

Берлін наполягає на повному і негайному законодавчому затвердженні заходів, які можуть бути узгоджені на засіданні міністрів фінансів єврозони в середу ввечері, 24 червня. Хоча деякі чиновники в даний час допускають, що укладення угоди зараз – вже занадто пізно. І Афіни можуть не встигнути розрахуватися з МВФ (виплата повинна скласти 1,5 млрд євро) до 30 червня.

Німецькі чиновники хочуть, щоб грецький парламент схвалив необхідні закони перш ніж буде розширена програма порятунку.

Грецька влада почала підготовку до обговорення законодавчих заходів у минулі вихідні, в той час як новий план реформи Ципраса, який буде представлений лідерам єврозони в четвер, зіткнувся з опором в суспільстві.

Більш радикальні члени правлячої партії СІРІЗА вже пообіцяли влаштувати протест проти цих пропозицій, і тисячі пенсіонерів вийшли на вулиці Афін у вівторок ввечері, 23 червня, щоб обговорити ці плани.

Прес-секретар уряду визнав, що в разі несхвалення парламентською більшістю угоди, Ціпрас буде змушений піти у відставку.

"Примус голосувати на наступному тижні обмежує час Ципраса на те, щоб побудувати внутрішній консенсус", - каже експерт Рахман Муджтаба. "Це піднімає питання про те, чи будуть кредитори намагатися добитися зміни режиму в Афінах", - додав він.

Напередодні, 23 червня, греки другий раз за тиждень протестували проти виходу з єврозони. В результаті сутички між противниками і прихильниками євро поліція затримала 30 чоловік.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованого кризи" в країні, який може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. При цьому згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.

У вівторок стало відомо, що Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії. При цьому, як повідомляє Bloomberg, у Ципраса залишилося 48 годин для укладення угоди з кредиторами.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі