"Цілком таємний" скандал: адміністрація Обами знала, що МН17 збила 53-я бригада - Observer

Поділитися
"Цілком таємний" скандал: адміністрація Обами знала, що МН17 збила 53-я бригада - Observer Бездіяльність адміністрації Обами дозволила режиму Путіна уникнути відповідальності за знищення літака © OSCE
Американське видання стверджує, що адміністрація попереднього президента США вже через кілька днів після катастрофи знала її справжніх винуватців, але чомусь обрала тактику бездіяльності, яка виявилася згубною.

Остання інформація щодо справжньої ролі Кремля у катастрофі малайзійського літака МН17 в небі над Україною показує, що припущення про те, що путінський режим міг збити авіалайнер. незважаючи на життя цивільних, вже не є чимось нереалістичним, про це пише аналітик Джон Шиндлер у колонці для американського видання Observer.

Аналітик так описує катастрофу в якій загинули 298 перебувавших на борту авіалайнера людей:

"... Більшість з них померли жахливою смертю, коли у носовому відсіку літака вибухнула ракета. Від вибуху відразу загинули пілоти і літак швидко розпався на шматки, які з висоти шести миль впали на землю. Уламки літака і останки тіл були розкидані на 20 квадратних милях на території Донбасу, на сході України".

Хоча зараз і ведуться дебати про те, чи було знищення МН17 навмисним, або ж це була жахлива випадковість – той факт, що відповідальною стороною є російські військові, не викликає сумнівів у тих, хто засновує свої судження на реальному стані речей, підкреслює дослідник.

На основі аналізу відкритих даних, Міжнародна група слідчих Bellingcat повідомила, що їм вдалося ідентифікувати ще одного російського військового, ймовірно, причетного до знищення малайзійського літака в 2014 році. Мова йде про чоловіка, який під іменами "Оріон" і "Андрій Іванович" фігурує на записах перехоплених телефонних розмов, опублікованих міжнародною Спільною слідчою групою з розслідування катастрофи, яку очолює прокуратура Нідерландів, і в документах терористичного угруповання "ЛНР". За даними Bellingcat, це Олег Володимирович Іванніков, 1967 року народження.

Разом з тим, інформація щодо ролі ГРУ ГШ МО РФ у катастрофі, що сталася з рейсом МН17, виявляється, була відома вже практично відразу після того, як українська розвідка оприлюднила перехоплені радіо і телефонні переговори. Більше того, журналісти-розслідувачі у Німеччині через кілька місяців після катастрофи змогли зв'язати 53-ю бригаду з катастрофою - тобто змогли те, чого нібито так і не змогла зробити американська розвідка.

Така ситуація є привідом до питань, призначених для американської розвідки, вказує аналітик, адже виходить, що їм було відомо про перехоплені сигнали. Хоча адміністрація Обами у свій час уповноважила розвідників розкрити частину отриманої ними інформації, пов'язану з сенсорами, які відслідковували шлях ракети, слідами шрапнелі на уламках літака і аналізом голосових повідомлень, вони мали набагато більше інформації, вказує дослідник.

Шиндлер, на основі інформації, отриманої від трьох посадових осіб розвідувальних служб США, зазначає, що Вашингтон мав інформацію, включаючи SIGINT, яка незаперечно свідчила, що російські військові і, зокрема, 53-я бригада, винні у знищенні літака. Вже через кілька днів після катастрофи Білий дім був поінформований щодо усіх її деталей.

У той же час, адміністрація Обами обрала тактику бездіяльності, таким чином дозволивши Кремлю поширювати неправдиві відомості щодо своєї непричестності, заявляє Шиндлер. На думку дослідника, це свідчить про небажання Обами протистояти режиму Путіна - і втраченого через це небажання часу виявилося достатньо, щоб пропаганда Путіна у справі МН17 стала більш сміливою і впевненою.

У четвер, 24 травня, міжнародна слідча група на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.

Наступного дня, 25 травня, Австралія і Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга 777" над Україною у 2014 році. Тепер уряду Австралії та Нідерландів будуть вимагати залучити Росію до відповідальності.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі