Чорногорія балансує між Росією та Європою — NYT

Поділитися
Чорногорія балансує між Росією та Європою — NYT Яков Мілатович © Getty Images
Конфлікт між колишніми політичними союзниками в Чорногорії ускладнив зусилля країни, спрямовані на вступ до ЄС та стримування проросійського впливу.

Уряд Чорногорії, який обрали минулого року, пообіцяв прискорити віддалення країни від російського впливу й тяжіти до Європейського союзу, але нещодавно він призначив своїм послом у Москві громадянина Росії. Це викликало сварку між урядом і окремо обраним президентом Яковом Мілатовичем, який був шокований ідеєю, що росіянин, подвійний громадянин Чорногорії, який активно підтримує Кремль, представлятиме країну в Москві, зазначає Ендрю Хіггінс, керівник бюро газети The New York Times у Східній та Центральній Європі.

Вирішивши, що кандидат на посаду в Москві не відповідає зобов'язанням Чорногорії як члена НАТО, які включають підтримку українських військових, він попросив уряд знайти іншого кандидата. Цей конфлікт підкреслив зростаючий розрив між Мілатовичем і урядом прем'єр-міністра Мілойко Спаїча, який затьмарює зусилля Чорногорії приєднатися до Європейського Союзу й обмежити вплив проросійських політичних сил.

Коли виборці обрали Мілатовича, а потім віддали більшість голосів на виборах до законодавчого органу його союзникам із партії Europe Now, очолюваної Спаїчем, ці двоє були твердо об'єднані цілями вступу до Європи, викорінення корупції та злочинності.

"Сьогодні Мілатович дистанціювався від політики партії Europe Now. Він звинувачує коаліційний уряд на чолі зі Спаїчем, який залежить від підтримки дружніх до Кремля законодавців, у тому, що він ставить інтереси Росії та Сербії вище за зміцнення зв'язків Чорногорії з Європою", — пише Хіггінс.

Союзники Спаїча звинуватили Мілатовича в підриві обраного уряду. Цей розкол підкреслює складність побудови стабільної демократії західного зразка в цій балканській країні.

Раніше обраний президент Чорногорії Яков Мілатович обіцяв прискорити заявку країни на членство в Європейському союзі та дотримуватись політики блоку щодо Росії у зв'язку з її вторгненням до України. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі