Чому Туреччина не стала членом БРІКС - думка колишнього турецького дипломата

Поділитися
Чому Туреччина не стала членом БРІКС - думка колишнього турецького дипломата © EPA/ THAIER AL-SUDANI / POOL
Навіщо Ердогану БРІКС? Цьому є кілька пояснень експертів

Колишній турецький дипломат Сінан Ульген, експерт із зовнішньої політики Туреччини в американському аналітичному центрі «Фонд Карнегі за міжнародний мир» повідомив, що вступити в БРІКС Ердогану завадила Індія.

Про це написало видання BILD.

Причиною блокування вступу Туреччини до альянсу з Путіним стали хороші відносини Анкари з ворожим Індії Пакистаном. Але оскільки для вступу до БРІКС потрібна одностайність, у Туреччини шансів не було, каже інсайдер. Не було навіть голосування.

Не так давно до блоку БРІКС приєдналися Іран, Єгипет, Ефіопія, Об'єднані Арабські Емірати і Саудівська Аравія . Туреччина, Азербайджан і Малайзія подали офіційну заявку на вступ. Однак, за словами Ульгена, найближчим часом розширення не відбудеться: є кілька країн, які виступають проти нової хвилі розширення, і серед них якраз Індія та Бразилія.

Чому Ердоган наполягає на альянсі з Путіним? На думку Ульгена, на це є кілька причин. Перш за все, йдеться про використання цієї платформи для зміцнення «стратегічної автономії». Крім того, за заявкою БРІКС стоїть «вираз розчарування». Зрештою, для Туреччини гальмується не лише вступ до ЄС, а й бажана модернізація Митного союзу.

Політичний престиж - ще один із мотивів Ердогана. Президент хоче показати, «що він може сидіти за столом НАТО і БРІКС в один і той самий час».

Експерти, критики й аналітики загалом, незалежно один від одного, сходяться в одному: подібними маневрами Ердоган загнав Туреччину в зовнішньополітичну ізоляцію. Сам же він вважає себе «посередником» на міжнародній арені.

Раніше Туреччина офіційно подала заявку на приєднання до групи країн БРІКС, що розвиваються. На думку старшої аналітикині Центру досліджень сучасної Туреччини Карлтонського університету Євгенії Габер, такий крок - це спосіб продемонструвати успіх у спробах стати центром сили, а також показати, що країна не обмежується тільки європейським напрямком. Але навряд чи це новий стратегічний вектор розвитку Туреччини, завила Габер в ексклюзивному коментарі ZN.UA.

«Я не думаю, що це остаточний розворот на схід і відмова від Євросоюзу. Швидше це спроба продемонструвати зусилля Туреччини стати центром сили в новому багатополярному світі, і створити альянси поза західним світом. Якби були хоч якісь реальні перспективи з Європейським Союзом, стільки уваги БРІКС не приділяли б. Або, якби ЄС прийняв більш принципову позицію і озвучив чіткі перспективи членства Туреччини в ЄС», - зазначила Габер.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі