Військова промисловість не відрізняється мобільністю, зв’язана багаторічними контрактами, і це впливає на виробництво та постачання зброї Україні. Так вважає Лінді Сміт, президентка Оборонно-промислової коаліції Аризони (AZDIC), членкиня наглядової ради Укроборонпрому. Про це вона заявила в інтерв'ю Radio NV.
На питання про те, чому Україна одномоментно не може отримати всю зброю, що необхідна для перемоги, вона відповіла:
«Це гарне питання. Я думаю, що це питання до того, про що ми часто говоримо і з політиками у Вашингтоні. Оскільки саме вони контролюють повноваження та можливості американської промисловості щодо експорту. Однак, виступаючи від імені промисловості, яку я представляю в Оборонній коаліції, можу сказати, що, як і багатьом компаніям, які ми бачимо сьогодні в Україні, як і американським компаніям, дуже важко йти в ногу з попитом не лише з боку України, але й з боку уряду США та наших союзників», — заявила Лінді Сміт в ефірі Radio NV.
За її словами багато зі, здавалося б, великих запасів озброєнь вже пов’язані контрактами, укладеними протягом останніх трьох-семи років.
«Я розмовляла з однією компанією в Арізоні про те, як вони могли б потенційно підтримати Україну. І виявилося, що вони фактично не мали можливості приймати замовлення на наступні три роки, ще до того, як почалася війна. Але багато з цих компаній зараз шукають, як вони можуть призупинити або відкласти замовлення для інших країн, щоб змінити пріоритети щодо запитів, які надходять з України», — розповіла вона.
Крім того, за її словами, збільшення попиту не лише з боку України, але й інших союзників за кордоном створило значне навантаження їхню здатність його задовольняти.
Нагадаємо, що російські війська просунулись у зону забудови Авдіївки, у місті йдуть вуличні бої.