Чому Швеція не може сформувати новий уряд - Bloomberg

Поділитися
Чому Швеція не може сформувати новий уряд - Bloomberg
Через майже два місяці після парламентських виборів в Швеції все ще не сформований кабінет міністрів.

Є кілька ознак того, що найближчим часом в Швеції буде сформовано новий кабінет міністрів. Минуло майже два місяці з моменту парламентських виборів, за результатами яких правоконсервативна партія "Шведських демократів" отримала значну кількість місць в риксдагу. Швеція, яка є мало не уособленням стабільності, у центрі свого найбільш тривалого пост-виборчого періоду без уряду, пише Bloomberg.

1. Що сталося на виборах?

Влада в Швеції, як правило, розділена між лівоцентристським блоком і правоцентристською фракцією. Але жодна з цих сил не отримала більшість голосів на виборах 9 вересня, оскільки "Шведським демократам" в кінцевому підсумку дісталося 62 з 349 місць у парламенті. Лівоцентристська коаліція прем'єр-міністра Штефана Левена була створена з перевагою на одне місце над опозиційним правоцентристським Альянсом, але той об'єднався з націоналістами, щоб витіснити прем'єра з вотуму довіри.

2. Так чому ж Альянс не править разом з націоналістами?

Альянс був сформовано в 2004 році і він складається з чотирьох сторін: "Поміркованих", "Центристської партії", "Лібералів" і "Християнських демократів". "Центристська партія" і "Ліберали" пообіцяли ніколи не створювати уряд, який спирається на підтримку з боку "Шведських демократів" - партії, у якої неонацистське коріння. "Помірковані" і "Християнські демократи" більш схильні використовувати їх підтримку для захоплення влади, але поки не змогли переконати в цьому інших партнерів по Альянсу.

3. Чи зможуть соціал-демократи правити разом з націоналістами?

Це дуже малоймовірно. Соціал-демократичний лідер Левен пообіцяв ніколи не працювати з "Шведськими демократами", засуджуючи їх як прихильників переваги білих. Його партнери по коаліції, "Ліва партія" та "Зелені" також заперечують можливість такого співробітництва.

4. Чого хочуть націоналісти?

Поки лідери інших сил намагалися домовитися і терпіли поразку, лідер "Шведських демократів" Йіммі Окессон спостерігав з боку. Він стверджує, що відкритий до спілкування з усіма, але воліє працювати з "Поміркованою партією", оскільки їх імміграційна політика ближче всього відповідає його.

5. Як відбувається процес?

Погано. У лідера "Поміркованої партії" Ульфа Кристерссона і прем'єр-міністра Левена було по два тижні, щоб сформувати життєздатну коаліцію, але вони обидва зазнали невдачі. Спікер парламенту Андреас Норлен у вівторок очолить групові переговори з чотирьох можливих альтернатив. Спочатку проведе розмову з шістьма партіями одночасно, щоб перевірити, чи можливо створити велику коаліцію, а потім будуть опрацьовані три інші альтернативи. Він також поговорить із "Шведськими демократами" і "Лівою партією", які не вважаються частиною будь-якої можливої коаліції.

6. Як довго можуть тривати переговори?

Конституційно межі немає. Але в певний момент спікеру потрібно буде висунути коаліцію і прем'єр-міністра на голосування в парламенті. Якщо за чотири рази не вдасться сформувати уряд, то протягом трьох місяців відбудуться нові вибори. Лідер "Поміркованої партії" закликав голосувати, щоб люди обирали сторону. Спікер сказав, що він не буде підганяти цей процес, але також визнав, що переговори не можуть тривати вічно.

7. Чи хвилює це ринки?

Ще ні. Фактично шведська крона посилилася після виборів. В країні великі профіцити бюджету, низький державний борг і сильні громадські інституції. Але у неї є довгострокові проблеми на ринку житла і праці, які необхідно вирішувати, і це може виявитися скрутним, якщо виникне криза, який необхідно подолати.

Нещодавно влада Швеції оголосила остаточні результати парламентських виборів, які відьулись 9 вересня. Перемогу здобула Соціал-демократична робоча партія Льофвена (28,3% голосів). На другому місці - Помірна партія (19,8%) і партія євроскептиків "Шведські демократи" (17,6%).

"Червоно-зелений" альянс - Соціал-демократична партія, Ліва партія і Партія навколишнього середовища - отримав 144 місця в парламенті, а опозиційний альянс правих партій - Помірна партія, Партія центру, Ліберальна партія і Християнські демократи - домігся 143 місця.

Ще 62 місця відійшли "Шведським демократам". Явка на виборах склала 87,2%.

При цьому обидва альянсу відмовилися співпрацювати з "Шведськими демократами", які могли б зіграти ключову роль у формуванні нового кабінету міністрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі