Відсутність президента Барака Обами або інших вищих представників його адміністрації на масштабному марші в пам'ять про жертв атак ісламістських бойовиків, що пройшов у неділю в Парижі, викликала подив у провідних американських ЗМІ.
Президент Франції Франсуа Олланд і близько 44 високопоставлених представників зарубіжних країн, включаючи лідерів Німеччини, Італії, Великобританії, Туреччини, Ізраїлю та навіть України, очолили 1,5-мільйонний "Марш єдності" в Парижі.
Сполучені Штати були представлені на вчорашньому марші послом у Франції Джейн Хартлі. Але коментатори американських ЗМІ задаються питанням, чому Обама не поїхав сам або не направив в Париж одного з вищих представників адміністрації? Наприклад, віце-президента Джо Байдена або держсекретаря Джона Керрі, пише "Голос Америки".
У неділю Керрі перебував в Індії з раніше запланованим візитом.
Генеральний прокурор США Ерік Холдер зустрівся з його європейськими колегами в Парижі для обговорення заходів по запобіганню насильницького екстремізму, але не взяв участі в марші.
Телекомпанія CNN зачепила цю тему у своїх новинних програмах. Ведучий однієї з політичних програм Фарід Закарія заявив, що відсутність високопоставлених представників США було помилкою.
Ведучий телеканалу Fox News Грета Ван Састерен написала у своєму Твіттері: "Жахливо ніяково. Де президент Обама? Чому він не поїхав?"
"Сумно, що 50 світових лідерів змогли проявити солідарність в Парижі, а президент Обама відмовився від участі. Боягузтво триває", - написав у Twitter екс-спікер Палати представників Ньют Гінгріч, який в 2012 році домагався висунення кандидатом в президенти від Республіканської партії.
Білий дім поки не відповів на прохання прокоментувати ситуацію. Але в п'ятницю Обама заявив, що США підтримують Францію. "Я хочу, щоб народ Франції знав: Сполучені Штати стоять поруч з вами сьогодні і будуть стояти поруч з вами завтра", - сказав президент.
У неділю Білий дім повідомив, що в лютому у Вашингтоні Обама проведе зустріч, присвячену питань глобальної безпеки, на якій буде обговорюватися робота з протидії насильницькому екстремізму на національному та міжнародному рівнях.
Той факт, що Обами не було на марші, не привернув особливої уваги у Франції в день, присвячений єдності. Один французький телевізійний коментатор заявив, що візит президента США був би немислимий, враховуючи, якими заходами безпеки супроводжуються його пересування по країні і за кордоном.
Французькі ЗМІ, однак, особливо відзначили заяви Обами про солідарність з Францією, а також виступ Керрі французькою мовою минулого тижня з засудженням атак.
Президент США відвідував Францію влітку минулого року - 6 червня Обама зустрівся з Олландом в Парижі, а потім 7 червня в Нормандії взяв участь у меморіальних заходах у річницю висадки військ союзників.
А чотирма місяцями раніше, на початку лютого 2014 року, президент Франції - вперше за 18 років - відвідав США з державним візитом.