Хоча Тайбей і Київ знаходяться на відстані тисяч кілометрів, у Вашингтоні ці дві столиці здаються майже геополітичними сусідами. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну у 2022 році та подальша боротьба України викликали резонанс на Тайвані, який зіштовхується з загрозами з боку Китаю. Перспектива того, що Сі Цзиньпін візьме приклад з Владіміра Путіна і спробує захопити територію через протоки, здається більш вірогідною, ніж колись. І Тайвань, завдяки новим вливанням американської військової допомоги, більш енергійно готується до відвернення цієї загрози, зазначає Ішан Тарур, оглядач міжнародних відносин газети The Washington Post.
"Для тайванської громадськості російське вторгнення в Україну принесло певну перспективу, певну реальність щодо небезпеки на їхньому власному порозі", — сказав Александр Тах-Рей Юй, де-факто посол Тайваню у Вашингтоні.
Минулого року Тайвань збільшив свої витрати на оборону приблизно на 14% у порівнянні з попереднім бюджетом. Він збільшив термін навчання в рамках обов'язкової військової служби з чотирьох місяців до одного року. Як і Україна, Тайвань намагається розвивати свої можливості ведення асиметричної війни з більшим й потужнішим ворогом.
"Люди допоможуть вам тільки в тому разі, якщо ви самі собі допомагаєте... Це один із найбільших уроків, які ми винесли з війни в Україні", — додав Тах-Рей Юй.
У Вашингтоні дехто занепокоєний тим, що широка підтримка Сполученими Штатами військових зусиль України підірвала їхню здатність зміцнити оборону Тайваню. Деякі законодавці стверджували, що Сполученим Штатам слід зосередитися на захисті від китайського експансіонізму, навіть якщо це означає дозволити Росії закріпити свої незаконні здобутки в Україні. Юй відкидає необхідність такого компромісу.
Війна в Україні вплинула на ціни на продукти харчування та енергоносії в країнах, віддалених від Східної Європи, але ця нестабільність може здатися незначною порівняно з хаосом, спричиненим китайським вторгненням.
"Конфлікт в Індо-Тихоокеанському регіоні буде набагато потворнішим сценарієм", — сказав Юй.
З цією метою він визнав, що Тайвань і його союзники повинні створити комплекс укріплень, оборонних можливостей і дипломатичних домовленостей в інших регіонах, які не дозволять Пекіну зробити такий крок, який зробив Кремль у 2022 році.
Раніше журнал Foreign Affairs писав, що захищаючи Україну, світ захищає й Тайвань. В умовах, коли Китай і Росія перебувають у тісному зв'язку, для демократій ще більш важливо діяти скоординовано.