Число загиблих в результаті аварії на шахті Сома у турецькій провінції Маніса на заході країни зросло до 282 осіб, передає телеканал NTVMSNBC з посиланням на заяву міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Танера Йилдиза. Раніше повідомляли про 245 загиблих.
Танер Йилдиз повідомив, що 787 осіб перебували під землею на момент вибуху у вівторок - 363 з них було врятовано, близько 60 госпіталізували. До ранку четверга у лікарнях перебували 27 постраждалих, які отримали отруєння чадним газом. За словами міністра, для похорону передано родичам тіла 217 осіб.
Ще понад 100 шахтарів залишаються в пастці під землею - до них намагаються пробитися рятувальники. У рятувальній операції беруть участь 460 фахівців. Пожежу досі не вдалося локалізувати, умови пошуку ускладнює чадний газ, що заповнив простір під землею і заважає проведенню робіт.
Міністр зазначив, що аварія є найбільшою в історії країни. До цього наймасштабнішою вважалася аварія, що відбулася в 1992 році. Тоді вибух на шахті поблизу чорноморського порту Зонгулдак вбив 263 шахтарів.
Аварія сталася у вівторок вдень у населеному пункті Сома за 250 кілометрів на південь від Стамбула на глибині близько двох кілометрів. За попередніми даними, через коротке замикання спалахнула пожежа і пролунав вибух.
Інцидент на шахті Сома призвів до масових акцій протесту, повідомляє агентство АР. У четвер чотири профспілки закликали до загальнонаціонального одноденного страйку на знак протесту проти тих, хто допустив страшну техногенну катастрофу, передає агентство Reuters. На думку профспілкових лідерів, невідповідність турецьких шахт стандартам безпеки пов'язана з тим, що колишні державні вугільні розробки було здано в оренду приватним компаніям.
У центрі міста Сома напередодні протестувальники, в основному підлітки і молоді люди, атакували штаб-квартиру компанії Soma Coal Mining Company, якій належить шахта, розбивши камінням вікна.
У Стамбулі сотні демонстрантів зібралися біля штаб-квартири компанії-власника Soma Komur Isletmeleri A.S. після того, як поліція застосувала сльозогінний газ і водомети для розгону демонстрантів, які намагалися пройти до відомої на весь світ площі Таксім, щоб засудити погані умови безпеки на шахтах.
Поліція також розігнала групу мітингувальників біля міністерства енергетики в Анкарі. Проти приблизно 800 протестувальників також було застосовано сльозогінний газ та водомети.
Окрім того, керівництво поліції з побоювань нападів дало розпорядження звести загородження і оточити правоохоронцями лікарню у Сома, де проходять лікування десятки шахтарів. Деякі місцеві жителі розповіли журналістам, що на співробітників шахти чинять тиск у гірничовидобувній компанії, переконуючи їх не говорити про подробиці та обставини вибуху.
Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган пообіцяв, що буде проведено детальне розслідування трагедії і жоден випадок недбалості з боку працівників і керівництва не проігнорують, передає АР. У своєму виступі Ердоган заявив, що Анкара використала всі наявні ресурси, щоб врятувати шахтарів. Окрім того, прем'єр попередив співвітчизників, щоб вони не потрапили на вудку екстремістів, які спробують скористатися в своїх цілях аварією на шахті.
Проте, незважаючи на заклики до виваженого підходу, загострення пристрастей навколо трагедії значне. Як повідомляє ВВС, напередодні після прес-конференції у Сома, де Ердоган звітував про трагедію, прем'єра освистали обурені місцеві жителі, коли він вийшов зі свого автомобіля.
Люди вигукували заклики до глави уряду піти у відставку. У результаті прем'єр був змушений рятуватися в магазині від розгніваних співвітчизників, а його охоронці стримували натиск натовпу і затримали кількох особливо агресивних громадян. Експерти вважають, що інцидент стане великим випробуванням для репутації і політичного майбутнього Ердогана.
У міністерстві праці та соціального захисту Туреччини тим часом заявили, що шахта, на якій сталася НС, перевірялася компетентними органами п'ять разів з 2012 року, востаннє у березні, і жодних порушень техніки безпеки виявлено не було.
Проте опозиція звинуватила правлячу Партію справедливості і розвитку (ПСР), яку очолює Ердоган, в тому, що лише два тижні тому відхилила пропозицію провести парламентське розслідування серії дрібних аварій на шахтах по всьому округу Сома, передає PressTV.
З 1941 року в турецьких шахтах загинули понад 3000 осіб. Серед основних причин аварій CTVNews називає відсутність достатнього нагляду з боку регулюючих органів, слабку техніку безпеки і нестачу спеціальної освіти у робітників. Все це сприяє тому, що в Туреччині небезпечно бути шахтарем, резюмує видання.
Згідно зі статистичними даними, зібраними Міжнародною організацією праці, було зареєстровано 1 172 випадки загибелі шахтарів у Туреччині у 2001-2012 роках - близько 100 смертей на рік. !zn
Читайте також:
У Туреччині сталася аварія на шахті, загинуло понад 200 гірників