"З моменту розпаду Радянського Союзу ми втратили 50 мільйонів російськомовних. Ця тенденція триває. Тому що в Радянському Союзі, порахуйте, всі були російськомовні. Старше покоління за 25 років пішло. Воно було поголовно російськомовним. Прийшло молоде покоління, яке російськомовне покоління далеко не поголовно", - сказав він журналістам
За його словами, значні втрати серед тих, хто говорить російською, пов'язані з тим, що у школах багатьох країн колишнього СРСР, російська мова була обов'язковою для вивчення в школах. "Зараз цього немає практично ніде", - сказав Ніконов.
"Це незворотньо, тому що російська мова зберігається там, де вона є частиною освітньої системи", - додав депутат.
Він уточнив, що, за різними оцінками, до розпаду СРСР число тих, що говорять російською, у світі становила близько 350 млн, а зараз цей показник вже менше 300 млн.
Як писало видання Financial Times, російська мова занепадає через відторгнення в пострадянських країнах. Зокрема, в Латвії за 24 роки кількість російськомовних людей зменшилася з 40,5% до 29,8% від загальної кількості населення. В Естонії в 1994 році таких мешканців було 33,3%, а тепер - 23,4%.