Чиновники США неохоче називають вибухи в Нью-Йорку терактом – The Economist

Поділитися
Чиновники США неохоче називають вибухи в Нью-Йорку терактом – The Economist У США не поспішають називати вибухи в Нью-Йорку терактом. © Flickr/John Sonderman
Нью-Йорк був найкраще підготовлений до протидії атакам, але вибухи все одно прогриміли.

Менше ніж через тиждень після того, як 3 відзначив 15-ту річницю терактів 11 вересня 2001 року, місто знову сколихнулося від атаки, від якої постраждали 29 людей.

Мер міста Білл де Бласіо назвав інцидент "злочинним" і "кримінальним". Однак він, як і більшість інших чиновників включно з нью-йоркським відділом ФБР, не хочуть називати його словом "теракт", поки триває розслідування.

Про це пише сьогодні The Economist, додаючи, що кандидат в президенти США Дональд Трамп вже через кілька хвилин після вибуху використав його для ілюстрації своєї кампанії, сказавши своїм прихильникам, що "нам краще бути жорсткішими". Його опонент Гіларі Клінтон була більш виваженою у своїй реакції. Згодом вона опублікувала заяву, в якій засудила "очевидні терористичні атаки".

Видання пише, що незалежно від того, чому сталися вибухи, Нью-Йорк лишається одним з найбільш готових до протидії терактам міст у світі. З 2001 року поліція посилила антитерористичні заходи. Вона створила власне розвідувальне управління і найняла на роботу людей, які володіють близькосхідними мовами. Нью-йоркська поліція відправила своїх детективів в Амман, Ізраїль, Лондон і інші міста. Минулого року була створена добре озброєна Стратегічна група реагування, покликана швидко реагувати на терористичні загрози. Також поліція Нью-Йорка сформувала елітний підрозділ, тренований боротися з тероризмом. З 11 вересня 2001 року в місті щонайменше 20 терористичних змов були викриті, серед яких був терорист-одинак, який хотів підірвати Тайм-Сквер в 2010 році.

Однак нещодавні вибухи в Нью-Йорку і Нью-Джерсі пролунали якраз перед початком роботи Генеральної асамблеї ООН. Приміщення міської ради, де зібралися лідери 135 країн і без того збиралися посилено охороняти. Мер Бласіо тепер пообіцяв, що кількість поліцейських буде "більшою, ніж будь-коли". Загони будуть патрулювати біля штаб-квартири ООН, на Тайм-Сквер, а також на станціях метро. Губернатор штату Ендрю Куомо відправив тисячу нацгвардійців в місто для патрулювання транспортних вузлів.

Тим часом, самі ньюйоркці відреагували на вибухи досить спокійно. Після атак вранці, батьки на вулицях гуляли з дітьми, а хтось пішов на пробіжку. Люди спокійно пішли на роботу, а в районі Маленька Італія пройшов фестиваль.

Як повідомлялося, в суботу, 17 вересня в США прогриміли два вибухи – на місці проведення благодійного забігу в Нью-Джерсі, а також Манхеттені, внаслідок якого не менше 29 осіб отримали поранення.

Вибух стався в результаті детонації саморобного вибухового пристрою, закладеного в урну. На місці події рятувальники виявили другий вибуховий пристрій, який не спрацював. Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо назвав вибух актом тероризму.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі