Чим раніше європейська компанія піде з російського ринку, тим менше вона втратить  - FT   

Поділитися
Чим раніше європейська компанія піде з російського ринку, тим менше вона втратить  - FT    © thehealthymind.com
Стратегія «тікати не озираючись» може бути найкращою.

Більше половини з понад 1800 європейських підприємств, що працювали у Росії до війни, залишаються там і досі. Такі дані, посилаючись на дослідження Київської школи економіки наводить видання The Financial Times.

На думку аналітиків зберігати свій бізнес в Росії – то погана ідея для європейських компаній.

 «Навіть якщо компанія втратила багато грошей, покидаючи Росію, ті, хто залишаються, ризикують втратити значно більше», - каже Набі Абдуллаєв, партнер стратегічного консалтингу Control Risks. – «Виявляється, стратегія «тікати не озираючись» була найкращою стратегією для компаній, які вирішували, що робити на початку війни. Чим раніше ви підете, тим менш ваші втрати».

На думку аналітиків, слушність такої поради засвідчує ситуація з російськими підприємствами імпортерів газу Fortum та Uniper, над якими Москва встановила свій контроль в квітні цьогоріч, а також здійснена минулого місяця експропріація підприємств Danone та Carlsberg.

Такі дії росіян мають сигналізувати тим, хто вирішив залишитися, що попереду у них ще більше проблем.

Компанії, які продовжують працювати в Росії, йдуть на ризик, вважає науковий співробітник Київської школи економіки Ганна Власюк. Вона каже, що більш жорсткі правила виходу, які Москва запровадила від початку війни, зробили вельми вірогідним привласнення іноземного бізнесу. Водночас отримати якісь дивіденди з цих підприємств стає практично неможливо.

Ганна Власюк каже, що компаніям, які все ще залишаються в Росії краще відмовитися від ведення бізнесу: «Ніхто не перебуває в безпеці. Що стало приводом для привласнення Carlsberg? Це справді питання національної безпеки? Я так не вважаю».

Раніше повідомлялося, що прямі втрати європейських компаній на російському ринку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну сягнули 100 млрд євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі