Чи працює Американська мрія? Ось що кажуть дані

Інфографіка
Поділитися
Чи працює Американська мрія? Ось що кажуть дані
Дані показують, наскільки ймовірно, американці будуть успішнішими за своїх батьків. Це ключова частина так званої американської мрії

Протягом десятиліть, більшість американців змогли піднятися економічними сходами, заробляючи більше, ніж їхні батьки. Такі умови відомі як висхідна мобільність, і формують важливу частину американської мрії, йдеться в дослідженні, підготовленому "Всесвітнім економічним форумом".

Проте кожному наступному поколінню стає все важче зробити це. Дослідники на графіку проілюстрували зниження висхідної мобільності за п'ять десятиліть, використовуючи дані Opportunity Insights.

Схема

Цей графік показує ймовірність того, що 30-річний американець повинен пережити своїх батьків (вертикальна вісь) в залежності від відсотка доходу батьків (горизонтальна вісь). Перший процентиль (використовуваний в статистиці показник, який вказує на величину, нижче якої падає даний відсоток спостережень в групі спостережень - ред.) являє найнижчі доходи американців, в той час, як 99-й процентиль - найвищі.

Графік показує, що люди, народжені в сім'ях вищого класу, рідше стають успішнішими за своїх батьків, незалежно від того, яке покоління вони представляють. Ключовим моментом, однак, є те, що все менше людей з нижнього і середнього класу підіймаються економічними сходами, кажуть дослідники.

Зниження можна спостерігати повсюдно, але ті, хто зростає в середньому класі (50-й процентиль), взяли на себе найбільший удар. У людей, що народилися в 1980 році, є тільки 45% шансів здобути освіту у віці 30 років в порівнянні з 93% у тих, хто народився в 1940 році.

Стагнація зростання зарплати

Одним з факторів, що обумовлюють ситуацію, що погіршується мобільність США в сторону підвищення, є мляві темпи зростання заробітної плати. Наприклад, середня погодинна заробітна плата в 1964 році, в перерахунку на показники 2018 року, склала 20,27 долара. У 2018 році американці в середньому отримували 22,65 долара за годину. Це всього лише 11,7% приросту за 54 роки.

Однак це може бути не так погано, як здається, говорять дослідники. У той час як ціни на одні товари та послуги з плином часу виросли, інші фактично стали більш доступними. З січня 1998 року, наприклад, ціни на електронні товари, такі як телевізори та мобільні телефони, фактично знизилися. Таким чином, сьогодні люди більш процвітають, ніж попередні покоління.

Однак ця перевага, швидше за все, переважується відносним зростанням інших послуг. Якщо інфляція з кінця січня 1998 року склала 58,8%, то витрати на послуги охорони здоров'я та освіти за той же період часу зросли більш ніж на 160%.

Розподіл доходів

Хоча заробітна плата в цілому застопорилася, це не показує повну картину. Ще одним фактором, який слід враховувати, є зміна розподілу доходів в США.

Як і дані по висхідній мобільності, найбільший удар тут отримує середній клас, частка якого в сукупному доході США знизилася на 19%. За той же період часу вищий клас зміг збільшити свою частку в загальному доході на 20%.

Це погано чи добре?

Американці рідше заробляють більше, ніж їхні батьки, але це не означає, що висхідна мобільність повністю розчарувала - вона просто стає менш доступною. Дослідники також показали зміни в розмірах різних класів доходу з 1967 по 2016 рік.

Чисельність верхнього середнього класу значно зросла - з 6% населення в 1967 році до 33% у 2016 році. Водночас середній клас скоротився з 47% до 36%, а нижній середній клас - з 31% до 16%.

Дані свідчать про те, що деяким американцям, що належить до середнього класу, все ще вдається втягнути себе в наступну групу за рівнем доходів - це просто не той ефект, який є настільки ж поширеним, як в минулому.

Американська мрія все ще існує?

Американська мрія - це віра в те, що висхідна мобільність досяжна для кожної людини своїми власними діями. Це означає, що зростання буде безперервним і широко поширеним - два фактори, які, здається, погіршилися за останні десятиліття.

Дослідники вважають, що за стагнацією зарплат в Америці стоять численні складні причини. Скорочення членства в профспілках, наприклад, може призвести до ерозії влади працівників на колективних переговорах. Інші фактори, такі як технологічні зміни, також можуть надавати знижувальний тиск на заробітну плату менш освічених працівників.

З іншого боку, про нерівність в доходах наочно свідчать дані. Можна також послатися на коефіцієнт Джині - статистичний показник економічної нерівності. Він перебуває в діапазоні від 0 до 1, при цьому 0 означає абсолютну рівність, а 1 - абсолютна нерівність (одна людина володіє всіма доходами). Зараз в США коефіцієнт Джині становить 0,434, що є найвищим показником серед країн "Великої сімки".

Коротко кажучи, Американська мрія все ще жива - але її стає все важче втілити в життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі