Чехія готова повністю відмовитися від використання вугілля

Поділитися
Чехія готова повністю відмовитися від використання вугілля Фото: aroundprague.cz
Також в Чехії планують створити Фонд справедливої трансформації для вугледобувних регіонів.

На брифінгу вугільної комісії в Чехії 4 грудня міністр промисловості і торгівлі ЧР Карел Гавлічек повідомив про те, що країна відмовляється від використання вугілля, передає "Укрінформ".

«Вугільна комісія рекомендує уряду Чехії зупинити використання вугілля в країні до 2038 році. Це реально, щоб відмовитися від використання вугілля для виробництва тепла та електроенергії в Чеській Республіці », - заявив Гавлічек.

У разі схвалення урядом такого плану, з 2038 в республіці всі вугільні ТЕС будуть зупинені. Міністр сказав, що це дозволить скоротити викиди CO2 на 138 мільйонів тонн до 2050 року.

До того ж у 2050 році Чехія планує інвестувати в нові джерела енергії, декарбонізації в цілому 355 млн крон.

Метою відмови від вугілля є як плани декарбонізації економіки, так і забезпечення енергетичної безпеки країни.

Комісія також буде рекомендувати уряду створення Фонду справедливої трансформації для вугледобувних регіонів - Моравсько-Сілезького, Устецького і карловарського.

Міністр повідомив, що ключову роль в «енергетичному міксі», який буде використовуватися в наступні роки, буде грати ядерна енергія.

Згідно з планом України, до 2033 року ТЕЦ і ТЕС повинні були б зменшити викиди діоксиду сірки на 95% і оксиду азоту - на 72%. Для цього більше половини великих спалювальних установок в Україні потрібно поступово вивести з експлуатації. Ще 90 - екологізувати, тобто встановити на них очисне обладнання.

За два роки впровадження НПСВ успіхи України скромні. За інформацією Міністерства енергетики, все, що було зроблено, це «10 блоків перевели з Антрацитовий на газове вугілля, а також підвищили ефективність діючих очисних установок» (яких саме і з яким ефектом, в Міненерго не уточнили). Крім цього, тривали роботи по екомодернізаціі на Трипільській ТЕС. Оцінити прогрес (або його відсутність) у виконанні плану можна було б по змінам в обсягах викидів кожної установки, але публікуються міністерством дані викликають сумніви через велику кількість суперечностей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі