Однак, зараз дві групи китайських експертів стверджують, комплекс Пунгері, розташований під горою на кордоні з Китаєм, завалився після невдалих випробувань 3 вересня. І тепер з нього просочується радіація. Під час випробувань була підірвана бомба потужністю 100 кілотон. Її вибух створив діру діаметром 200 метрів, яка виходить на поверхню гори Мантапсан, під якою і розміщений комплекс.
"Через обвал комплекса ядерних випробувань Північної Кореї необхідно продовжити відстежувати витік радіоактивних матеріалів, який може бути спричинений аварією", - йдеться у заяві групи китайських геофізиків Універститету науки і технологій Китаю, яку очолює Вен Ляньсін.
Детальніші результати спостереження команди вчених будуть опубліковані наступного місяця. Інша груп досліжників з Агенції з питань землетрусів Цзіліні теж повідомила: "Вибух створив порожнину і пошкодив "купол" скелі над ним".
Однак Американсько-Корейський інститут при школі передових міжнародних досліджень Джона Хопкінса вважає, що твердження про зруйнування випробувального комплексу не правильне.
"Лишилися дві портальні зони, розміщені в більш недоторканому сегментні скелі, які можуть бути в майбутньому використані для випробувань, якщо Пхеньян віддасть розпорядження", - повідомили екксперти.
Минулого тижня Кім Чен Ин оголосив, що північнокорейська програма "завершена" і тому виробувальний центр буде закритий.
Довкола денуклеаризації Північної Кореї точиться чимало розмов та чуток. Так, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог провиведення американських військ із регіону, які попередньо висував. А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи його країни і компенсації з американської сторони.
Усе це відбувається на тлі підготовки до зустрічі Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа. За словами очільника Білого дому, зустріч із північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак наразі невідомо де саме. Очільник Білого дому розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з головою КНДР Кім Чен Ином.