Асоціативність між забрудненням і хворобами здавна виникали в свідомості людей. Наприклад, саме слово "малярія" італійською мовою означає "погане повітря". Розроблена ще в 19 столітті теорія інфекції, наткнула на думку, що саме повітря викликає хворобу. Швидше неприємні запахи вказують на джерела патогенів, таких як стічні води, яких краще уникати. У статті, щойно опублікованій групою італійських дослідників, стверджується, що забруднена атмосфера, може докласти свою "руку допомоги" у поширенні вірусу sars-cov-2, що стоїть за пандемією covid-19, повідомляє The Economist.
Наукова стаття Леонардо Сетте і його колег з Болонського університету ще не пройшла рецензування. Враховуючи те, що бюрократична тяганина, може коштувати життів, публікації які не пройшли рецензування, стають звичайною справою для робіт, пов'язаних з covid-19.
Доктор Сетте і його колеги задалися питанням, чому (навіть враховуючи затримки в часі при виявленні), sars-cov-2, поширювався набагато швидше на півночі Італії, особливо на широкій рівнині, яка утворює долину річки По - ніж в інших частинах країни.
Їх гіпотеза полягає в тому, що каталізатором було забруднення, зокрема, невеликі частинки в повітрі, які можуть переносити вірус на своїй поверхні. Ці частинки зазвичай набагато більш поширені в долині річки По, ніж деінде ще в Італії. У статті дослідники посилаються на попередню роботу з інших місць, у якій передбачається, що всі віруси грипу, респіраторно-синцитіальні віруси та віруси кору можуть поширюватися через зчеплення з такими частками. Дослідження приводить в приклад те, що, враховуючи 14-денну затримку, викликану інкубаційним періодом sars-cov-2, щоденні показники нових заражень в долині річки тісно пов'язані з рівнем забруднення повітря.
Альтернативне пояснення цієї кореляції може полягати в тому, що щастинки які забруднюють повітря, замість перенесення вірусу підвищують сприйнятливість до інфекції у тих, хто стикається з збудником яким-небудь іншим способом. У будь-якому випадку, зниження рівня забруднення повітря може бути другим способом, який допоможе зупинити поширення вірусу навколо, незалежно від ізоляції і зменшення контактів між людьми.
Раніше повідомлялося, що більше 700 тисяч людей у світі заражені коронавірусом. Найбільший приріст заражених коронавірусною інфекцією зафіксували в США, Китаї і Південній Кореї.
Також вчені визначили "улюблену" температуру коронавіруса, і встановили на яких поверхнях вірус зберігає свою активність.