Британський міністр оборони помітив нову "гонку озброєнь" між НАТО і РФ – The Times

Поділитися
Британський міністр оборони помітив нову Британський міністр помітив нову "гонку озброєнь". Ілюстрація © forsvarsmakten.se
Він підкреслив, що Росія і НАТО активно переозброюються.

Країни-члени НАТО вступили в нову "гонку озброєнь" проти Росії, як у часи Холодної війни. Про це сказав міністр оборони Великобританії Майкл Феллон.

Як повідомляє The Times, британський міністр вважає, що військові навчання сил Альянсу в Польщі біля самісіньких кордонів Росії шлють Москві сигнал, який говорить про відсутність страху на Заході перед російським "брязканням зброєю".

Про це Феллон сказав після того, як стало відомо, що кілька російських бойових кораблів підійшли "надто близько" до чотирьох кораблів НАТО, які беруть участь в військових маневрах. Серед них був і флагман Королівського флоту Великобританії. Російські судна спостерігалися в безпосередній близькості до позицій НАТО в Балтійському морі впродовж кількох днів.

Феллон нагадав про обіцянку Володимира Путіна посилити ядерний арсенал Росії цього року за допомогою 40 нових міжконтинентальних балістичних ракет. За словами британського міністра оборони, ці загрозливі плани "не підірвуть єдність НАТО". Він також помітив схожість ситуації сьогодні з Холодною війною.

"Росія модернізує свій ядерний арсенал і звичайні озброєння. І НАТО так само збільшує витати на оборону і закупку нового обладнання. Альянс готовий відповісти на російське брязкання зброєю", - сказав Феллон.

Хоча, пише видання, слова міністра оборони йдуть в розріз з рішенням Канцлера казначейства Великобританії заощадити цього року додатково 500 мільйонів фунтів стерлінгів за рахунок скорочення витрат на армію. І Лондон не єдиний член НАТО, який проігнорував заклики на саміті в Уельсі про збільшення витран на оборону до уставних 2% від ВВП. Фактично більше за свою безпеку почали платити лише Польща, Латвія і Естонія. Єдиною країною Західної Європи, яка збільшила витрати на армію, стали Нідерланди.

Більше про витрати країн НАТО на армію читайте в статті газети "Дзеркало Тижня. Україна" під назвою: "Ціна страху для НАТО. Як в альянсі платять за свою безпеку".

В цей же час, у Росії справи з переозброєнням не такі хороші, як про це говорять у Кремлі. Видання New York Times писало, що у Росії швидше закінчаться гроші, ніж вона оновить арсенал. Росія через економічні проблеми не може собі дозволити закупку навіть того арсеналу, який Володимир Путін запланував до 2020 року. Півроку тому він говорив про 50 балістичних ракет з ядерним зарядом. Тепер ця кількість зменшилася на десяток. В цей же час, принаймні один високопосадовець в Збройних силах РФ визнав, що "гаманець" країни не може задовольнити апетитів Кремля.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі