Британська розвідка оприлюднила "найскладнішу головоломку". Спробуйте її розшифрувати

Поділитися
Британська розвідка оприлюднила Фото: Government Communications Headquarters, GCHQ
Може знадобитися 7 годин, щоб зламати 12 головоломок, пов'язаних з новою банкнотою в 50 фунтів стерлінгів із зображенням Алана Тьюрінга

Британська спецслужба Центр урядового зв'язку (GCHQ) опублікувала свою "найскладнішу головоломку з усіх відомих". Це набір з 12 пазлів, пов'язаних з елементами дизайну нової банкноти в 50 фунтів стерлінгів із зображенням математика та легендарного дешифратора часів Другої світової війни Алана Тьюрінга, з повідомили в штаб-квартирі спецслужби.

Завдання починаються з відносно простої головоломки в стилі кросворду, яка стартує з запитання про те, де під час Другої світової війни базуватися попередник агентства GCHQ, де працював сам Тьюрінг. Там потрібна відповідь з двох слів, дев'ять букв, а потім ще чотирьох.

З усіма головоломками можна ознайомитися на офіційному сайті GCHQ. Просто натисніть ось сюди - Turing challenge.

Спецслужба каже, що розшифровка цих головоломок дасть публіці уявлення про їхню роботу. У GCHQ зазначають, що деякі загадки #TuringChallenge займуть у досвідченої людини сім годин для розшифровки.

#TuringChallenge вимагає від вас вирішити рядок головоломок, які ускладнюються в міру виконання завдання. Розшифруйте перші 11 головоломок, вони дадуть вам 11 окремих слів або імен, які знадобляться для власного симулятора Enigma для декодування.

Ключовий фахівець GCHQ з головоломок сказав, що ці пазли створені на основі «змішання умів з усіх наших місій» на честь Тьюрінга, який, за його словами, надихнув багатьох новобранців піти в розвідку, пише газета The Guardian.

Керівники GCHQ також скористалися можливістю, щоб ще раз вибачитися за повоєнне поводження з Тьюрінгом, який допоміг розробити Bombe - апарат і зміг зламати німецький код Enigma, що вважається попередником сучасних комп'ютерів.

Академіка притягли до відповідальності за "непристойну поведінку" в 1952 році через його відносини з іншим чоловіком в Манчестері. Він визнав себе винним, погодився на хімічну кастрацію в рамках свого покарання та наклав на себе руки два роки по тому.

Гомосексуальним людям заборонялося працювати в британських шпигунських агентствах до початку 1990-х років, і якщо хтось вважався геєм, цю людину звільняли зі спецслужб. Це вже призвело до кількох ретроспективних вибачень, нагадує українська служба BBC.

У лютому новий глава MI6 публічно вибачився перед офіцерами, яких звільнив зі шпигунського агентства до 1991 року, і заявив, що служба зовнішньої розвідки діяла неправильно, несправедливо і дискримінаційно, вводячи заборону на роботу у своїх рядах для гомосексуальних людей.

У 2017 році в Британії набув чинності закон Тьюрінга. Влада посмертно помилувала засуджених за гомосексуальні відносини. Самого Тьюрінга посмертно помилувала Королева Єлизавета II у 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі