Британська Палата лордів може переїхати в місто Йорк на півночі Англії

Поділитися
Британська Палата лордів може переїхати в місто Йорк на півночі Англії Джонсон відомий своїми нестандартними ідеями і діями
Це вже не перша екзотична, але приваблива ідея прем'єра Британії
Палата лордів може переїхати з Лондона в місто Йорк на півночі Англії. Таке рішення розглядає зараз прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон. Таким чином Консервативна партія може спробувати підняти свій рейтинг в вотчині лейбористів.

"Це одна з можливостей, яку ми вивчаємо. Мова йде про те, щоб показати людям, що ми будемо робити речі по-іншому. Лейбористська партія втратила мільйони голосів, тому що не змогла почути людей", - сказав голова правлячої Консервативної партії Джеймс Клеверлі, нагадавши про погані результати головної опозиційної сили країни на грудневих парламентських виборах.

За інформацією The Sunday Times, на цьому тижні Борис Джонсон дав вказівку почати розробку плану по переміщенню з Лондона місця засідань верхньої палати парламенту. Вона складається з 800 осіб, які мають дворянський титул осіб, перів (як спадкових, так і довічних, тобто призначених монархом), і ієрархів англіканської церкви. Якщо ці плани будуть реалізовані, Йорк почне відігравати важливу роль у політичному житті країни вперше з часів Англійської революції XVII століття.

При цьому північ Англії обрана невипадково: саме цей регіон традиційно вважається вотчиною лейбористів, в якій позиції Консервативної партії слабкі. Цю ситуацію і має намір змінити лідер консерваторів Борис Джонсон, стимулюючи інвестиції в Йорк шляхом масштабної програми по переміщенню туди однієї з палат парламенту. "Це дасть важливий сигнал про те, що ми серйозно налаштовані на зміщення пріоритетів та інвестицій, сфокусованих в Лондоні. Це буде прикладом для решти державного сектора і, звичайно, бізнесу, який замислюється про те, щоб розвиватися за межами лондонській кільцевої автодороги М25", - наводить видання слова джерела в уряді.

Традиційно Палата лордів є не обирається палатою, а призначається королевою з подачі прем'єр-міністра. У березні 2007 року депутати Палати громад проголосували за виборний принцип формування Палати лордів і остаточне виключення залишилися у її складі після реформи 1999 року спадкових перів. Однак сама Палата лордів через тиждень проголосувала за збереження повністю призначеного складу.

Раніше в Дубліні підтримали ідею прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона щодо побудови мосту між Шотландією і Північною Ірландією після виходу Британії з ЄС, повідомив прем'єр Ірландії Лео Варадкар, передає Euobserver.

"Якщо відкинути все зайве, я дійсно думаю, що принаймні повинна бути проведена інженерна оцінка того, наскільки це життєздатна пропозиція", - заявив Варадкар.

За його словами, ідея так званого "моста Бориса" може бути цілком реальною.

"Я знаю, що люди просто не звертають уваги на ці речі, але раніше вони не звертали уваги і на тунель під Ла-Маншем... і я знаю, що я бачу, коли дивлюся на міст між Данією і Швецією", - зазначив він.

Зазначається, що план будівництва моста, який сполучатиме Шотландію та Північну Ірландію, був висунутий Борисом Джонсоном у вересні. За його словами, будівництво моста буде коштувати "всього" 18 млрд євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі