Крим анексований,Україна фактично розчленована, а російські маріонетки влаштували масове вбивство пасажирів рейсу MH17 в Донбасі завдяки зброї і підтримці Росії. Але при цьому всьому, стратегія безпеки Великої Британії сконцентрована на проблемах торгівлі, витратах на різного роду допомогу, показовій військово-морській базі в Бахрейні і навчаннях у Малайзії і Сінгапурі.
Про це на сторінках The Guardian пише оглядач Пол Мейсон. Він зауважує, що в центрі військової стратегії Великої Британії завжди був захист світового порядку, заснованого на правилах і інститутах. Але після 2015 року цей світовий порядок постраждав від двох проблем, які створили в ньому прогалини. Спочатку британські виборці вбили клин у один з найбільш важливих інститутів Заходу - Євросоюз. А потім Кремлю вдалося настільки вправно вплинути на вибори президента США, що "тепер людина, яку підозрюють у зв'язках з російською розвідкою, стала головнокомандувачем американської армії".
На думку оглядача, світовий порядок на основі правил переживає турбулентність. Місце Великої Британії в ньому не визначене. Але при цьому можливості британської армії жорстко урізаються.
"Зміна поведінки терористів цього літа змусила нас зібратися і посилити розвідувальні ресурси, а також переглянути антитерористичні тактики. І це правильно. Але під питанням, що ми робимо для того, щоб стримати спроби Путіна розчленувати Європу. І найбільш чесною відповіддю буде: допомагаємо йому", - йдеться в статті.
Автор нагадує про кризу в Іспанії, яка спалахнула через сепаратистський рух в Каталонії, а також про те, що в Німеччині на виборах "праві" радикали з "Альтернативи для Німеччини" показали непоганий результат і увійдуть в Бундестаг. За таких умов важко передбачити, як будуть розвиватися загрози для Великої Британії. Втім, на думку оглядача, військових технократів варто попросити призначити сили, які будуть здатні реагувати на всі виклики, а також забезпечити їх всім необхідним обладнанням для цього. В уряду можна ж попросити лише стратегічну чіткість і грошей з бюджету. Ні те, ні інше поки не зроблено.
Нагадаємо, що з початку російської агресії проти України Велика Британії допомагає тренувати українських солдатів. Нещодавно повідомлялося, що українські військові тренуватимуться за новою канадсько-британською програмою. Вона розрахована на поліпшення її учасниками навичок ведення сучасного бою.
В липні цього року міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон заявив про те, що британські інструктори підготували більше п'яти тисяч військовослужбовців Збройних Сил України, що на тисячу бійців більше, ніж планувалося.
Наприкінці минулого року Велика Британія на рік продовжила програму підготовки українських військових. Таким чином, британські інструктори залишаться в Україні до 2018 року.