За його словами, на цьому тижні стало зрозуміло, що Британія не вважає юридично обов'язковим дотримуватися цих зобов'язань після виходу з ЄС.
"Британія дала зрозуміти, що їхні зобов'язання будуть обмежені останнім внеском у бюджет ЄС до виходу з блоку. Але ми досі маємо зобов'язання перед третіми країнами. Наприклад, ми разом гарантували довгострокові кредити для України. Ми також разом підтримали розвиток Африки і Тихоокеанських країн через Європейський фонд розвитку", - сказал представник ЕС.
Барньє також поінформував, що країни ЄС зобов'язалися підтримувати проекти інноваційних технологій і "зелену" енергію до 2020 року, але Британія також не буде в них брати участь.
На його думку, платники податків 27 країн Європейського Союзу не повинні платити за зобов'язання, взяті 28 країнами.
Нагадаємо, на цьому тижні у Брюсселі проходять переговори щодо виходу Британії з ЄС. Обидві сторони вже заявили про те, що в третьому раунді переговорів не було досягнуто істотного прогресу. Як зазначається, британська сторона попросила ЄС "проявити гнучкість". Британія хоче розширити обговорення умов виходу країни з ЄС, включивши до нього питання торговельних відносин. Брюссель наполягає, що перш ніж перейти до цього, необхідно досягти прогресу про права громадян ЄС у Великій Британії, щодо ірландської кордону та плати Сполученого Королівства за вихід з Євросоюзу.