Великобританія і Ірландія, які не входять до Шенгенської зони безвізового режиму ЄС, приступили до консультацій з питання взаємного визнання в'їзних віз.
Лондон і Дублін планують утворити між собою міні-Шенген для того, щоб полегшити поїздки ділових людей і туристів.
Проект відповідного закону про взаємне визнання віз, що видаються обома країнами, буде готовий до майбутньої осені.
Великобританія і Ірландія планують відкрити у зарубіжних країнах спільні візові центри.
Шенгенська зона включає в себе двадцять шість європейських держав, що приєдналися до однойменної угоди, підписаної в місті Шенген (Люксембург) у 1985 році. У плані міжнародних подорожей Шенгенська зона діє багато в чому подібно до єдиної держави з прикордонним контролем на зовнішньому кордоні - при в'їзді та виїзді з зони, але без прикордонного контролю на внутрішніх кордонах держав, що входять в цю зону.
Існуюча спочатку окремо від Європейського союзу нормативно-правова база Шенгенської зони була інкорпорована в єдине законодавство співтовариства при набранні чинності Амстердамського договору у 1999 році, хоча Шенгенська зона офіційно включає і країни, що не входять в ЄС: Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн, а також де-факто включає ще три європейські мікро-держави: Монако, Сан-Марино і Ватикан, які також не є членами ЄС. Окрім того, з боку ще однієї країни: Андорра, відсутній внутрішній прикордонний контроль на кордонах з країнами шенгенської зони. Всі країни Європейського союзу, крім Великобританії та Ірландії, зобов'язалися увійти до Шенгенської зони, і всі, крім Румунії, Болгарії, Кіпру та Хорватії, вже зробили це.
Шенгенські правила передбачають усунення прикордонного контролю на внутрішніх кордонах між державами, що увійшли в зону, і одночасно зміцнення прикордонного контролю з третіми державами, що межують із зоною. !zn
Читайте також:
Великобританія стала 15-ю країною світу, що легалізувала одностатеві шлюби
Посол Франції пообіцяв спростити видачу шенгенських віз українцям
Німеччина запропонувала посилити правила в'їзду в ЄС
Країни Шенгену зможуть вводити прикордонний контроль на 2 роки