Британія повинна запровадити свій "закон Магнітського" за вбивство Литвиненка – інвестор

Поділитися
Британія повинна запровадити свій Броудер пропонує ввести британський "список Магнітського" за вбивство Литвиненка. Ілюстрація © novostimira.com
Броудер у відкритому листі закликав британського прем'єра "покарати Путіна" і його соратників, причетних до вбивства.

Після публікації висновків судового розслідування щодо вбивства Олександра Литвиненка у Великобританії, влада країни повинна покарати причетних до нього російських чиновників і президента Володимира Путіна.

Про це на сторінках The Guardian у відкритому листі до прем'єр-міністра Девіда Кемерона пише голова інвестиційної компанії Hermitage Capital Вільям Броудер, на якого працював загиблий адвокат Сергій Магнітський.

На думку Броудера, якщо зараз Лондон нічого не зробить для того, щоб покарати за вбивство Литвиненка Путіна і його друзів, то вбивства активістів і дисидентів на території Великобританії продовжаться.

"Путін і такі, як він, шукають слабкі місця скрізь, де тільки можливо. І поставити дипломатію і ділові відносини з Росією вище кримінальної справедливості і громадської безпеки – це вияв слабкості, яка, безумовно, призведе до нових вбивств на британській землі", - пише Броудер.

На його думку, у висновках, які зробив сер Роберт Оуен, чітко доведено, що агенти секретних служб Росії вбили Литвиненка. А російський уряд дозволив цю розправу над "ворогами народу" за кордоном.

"Це можна лише назвати санкціонованим державою тероризмом", - вважає бізнесмен.

Читайте також: Лавров назвав доповідь у справі про вбивство Литвиненка "виставою"

Броудер нагадує, що прем'єр-міністр Девід Кемерон не захотів рішуче відповідати на висновки розслідування у справі Литвиненка через необхідність зберегти дипломатичні зв'язки з Москвою задля спільної боротьби проти "Ісламської держави". Однак існує спосіб, який дозволяє зберегти дипломатичні контакти і покарати російський режим.

"Головний інструмент – це запровадити заборону видачі віз і заморозити активи російських урядовців, які несуть відповідальність за вбивство Литвиненка", - пропонує Броудер, нагадуючи, що причетні до вбивства чиновники "вчинили злочини вдома", але тримають свої нелегально отримані гроші в Лондоні. І відібрати цей привілей буде означати серйозний удар по корумпованій системі і змусить винуватців заплатити за скоєне.

Броудер нагадує, як в 2009 році після вбивства Сергія Магнітського США запровадити особливий "закон Магнітського", який заморозив активи і заборонив видавати візи людям, причетним до цього злочину. За словами бізнесмена, цей інструмент продемонстрував свою ефективність, оскільки Москва постійно намагається зупинити його дію.

"Закон Магнітського лякає кожного чиновника режиму Путіна тим, що вони можуть стати фінансовими паріями в усьому світі за свої злочини у Росії. В результаті їхнє відчуття безкарності зникло", - пише Броудер.

На його думку, всі російські чиновники бояться потрапити в "список Магнітського" і втратити право подорожувати і тримати гроші на Заході. Оскільки кожен з них розуміє, що режиму Путіна не вічний і рано чи пізно доведеться тікати з Росії. Однак це буде тяжко зробити без грошей і без готовності жодної країни їх прийняти.

У свою чергу, прем'єр-міністр Девід Кемерон пообіцяв дати жорстку відповідь Росії у зв'язку із справою Литвиненка. Кемерон також заявчил, що Великобританії доведеться продовжити "якісь стосунки з ними (Росією – ред)", але з "тверезим поглядом і дуже холодним серцем".

У четвер, 21 січня, у Великобританії була опублікована доповідь про вбивство колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, в якій відповідальність за його загибель покладалася на його колишніх колег - Дмитра Ковтуна і Андрія Лугового. Згідно опублікованій доповіді, Високий суд Лондона назвав Путіна "ймовірно" винним у вбивстві Литвиненка.

Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російських властей. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.

Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російської влади. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі