Начальник штабу оборони Великобританії, генерал Ніколас Картер заявив, що країна знаходиться в стані постійної війни через кібератаки з Росії та інших країн світу. За словами військового, межі між станами війни і миру стираються, видання Daily Telegraph.
На думку Картера, "суперництво великих держав і боротьба ідей з недержавними структурами загрожують Великобританії кожен день".
Як пише видання, основна загроза в даний час пов'язана з інформаційним простором і виходить з території Росії та Китаю.
Виступаючи на літературному фестивалі в Кливдене, глава збройних сил підкреслив, що неможливо провести чітку межу між конкуренцією і конфліктом. "Я відчуваю, що ми зараз знаходимося в стані війни, але ці дії вже неможливо назвати терміном "війна", як ми її визначили у минулому. Відповідно до цього, ми знаходимося під загрозою щодня", - зазначив він.
"Інтерпретація" Росією і Китаєм правил, що регулюють міжнародну участь, загрожує "етичній і правовій основі, на якій ми застосовуємо правила збройних конфліктів", сказав генерал Картер. За його словами, сьогодні Росія являє собою велику загрозу, яка могутніша, ніж була п'ять років тому.
На думку начальника штабу оборони Великобританії, війна все частіше ведеться в інтернеті і традиційні тактики вирішення конфліктів на суші або на морі вже застаріли. "Ключовий удар, який дасть вам перевагу – це дані, які в майбутньому можна буде інтегровані на кожному рівні. Інформація стане основою того, що ми робимо. Майбутня війна буде в значній мірі орієнтована на бій у мережі", - додав генерал.
Картер заявив, що їх опоненти застосовують проти країни огидну тактику і вони повинні знайти спосіб відреагувати на це і піти у наступ самі.
"У НАТО зараз серйозні політичні проблеми. Путін допоміг нам пояснити чому ми повинні удосконалитися", - зазначив Картер.
У вересні 2018 року, російська розвідка організувала серію кібератак на критичну інфраструктуру Великобританії. Атак від росіян зазнали енергетичні мережі, телекомунікаційні системи і медіаорганізації Великобританії.
Керівник Національного центру кібербезпеки (NCSC) Кіаран Мартін розповів про те, що співробітники його відомства неодноразово фіксували російські кібератаки на британську інфраструктуру з метою "підірвати міжнародну систему". За рік працівники NCSC зреагували на більш ніж 600 "значних інцидентів".
Спроби розвідників Головного розвідувального управління (ГРУ) РФ отримати повний контроль над енергосистемами Великої Британії не були успішними, зазначають британські фахівці. Тим не менш, вони могли отримати доступ до важливої інформації. Джерела журналістів в уряді поклали відповідальність за сплеск кібершпіонажу саме на ГРУ.