Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Британії наполягають на проведенні владою Саудівської Аравії розслідування обставин зникнення журналіста Джамаля Хашоггі, зв'язок з яким урвався після відвідування саудівського консульства в Стамбулі.
"Німеччина, Франція і Великобританія поділяють стурбованість, раніше вже виражену іншими, включаючи високого представника ЄС із закордонних справ Могеріні і генсека ООН Гутерреша. Ми розглядаємо цей випадок надзвичайно серйозно. Необхідно провести детальне розслідування з тим, щоб з'ясувати правду і відповідним чином ідентифікувати тих, хто несе відповідальність за зникнення Джамаля Хашоггі", - йдеться в спільній заяві глав МЗС трьох держави, поширеному зовнішньополітичним відомством Німеччини в неділю, 14 жовтня.
Укладачі документа наголосили, що Берлін, Париж і Лондон розраховують на "детальну і ґрунтовну відповідь" Ер-Ріяда щодо обставин зникнення саудівського журналіста.
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Наречена Хашоггі заявила, що прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашогги покинув консульство після нетривалого перебування там.
9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшукув консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.
Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашогги і незабаром повернулися назад.
Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.