Британія і Євросоюз узгодили декларацію партнерства після Brexit

Поділитися
Британія і Євросоюз узгодили декларацію партнерства після Brexit Угоду про Brexit і політичну декларацію планують підписати на найближчому Саміті ЄС © © European Council
ЄС і Сполучене Королівство продовжать військову співпрацю, координуватимуть зовнішню політику і дотримуватимуться єдиних цінностей.

Проект політичної декларації, який Європейський Союз і Великобританія планують підписати разом з Угодою про Brexit, передбачає збереження партнерства сторін на основі спільних цінностей після виходу Сполученого Королівства з ЄС.

"Майбутні відносини маютьґрунтуватися на таких загальних цінностях, як повага і захист прав і основних свобод людини, демократичні принципи, верховенство права і підтримка нерозповсюдження зброї масового ураження. Ці цінності є необхідною попередньою умовою для співпраці", - йдеться в документі, який ЄС і Великобританія узгодили у четвер, 22 листопада.

Учасники переговорів погодилися з необхідністю зберігати і продовжувати ефективне багатостороннє політичне і економічне партнерство, співробітництво у правоохоронній сфері та кримінальному правосудді, сферах зовнішньої політики, безпеки і оборони.

Передбачається, що майбутні відносини базуватимуться на спільних цінностях, що її поділяють Євросоюз і Британія. Зокрема, вони будуть передбачатимуть незмінну прихильність Сполученого Королівства повазі Європейської конвенції про захист прав людини. ЄС і його держави-члени, у свою чергу, як і раніше дотримуватимуться Хартії Європейського Союзу про основні права.

При цьому сторони домовилися підтримувати баланс прав і обов'язків з урахуванням засад обох учасників угоди. Цей баланс повинен забезпечити автономію прийняття рішень Євросоюзом і відповідати його принципам, забезпечувати цілісність єдиного ринку, митного союзу та свободи пересування товарів, людей, послуг і капіталу.

Одночасно мають бути забезпечені британський суверенітет і захист внутрішнього ринку Сполученого Королества при повазі до результатів референдуму 2016 року, незалежної торгової політики і припинення вільного пересування людей між ЄС та Британією.

Відносини після Brexit також "неминуче мають враховувати унікальний контекст високого рівня інтеграції" між двома економіками, а також взаємозв'язок минулого і майбутнього народів і пріоритетів Британії та ЄС.

У декларації підкреслюється, що Британія і Євросоюз координуватимуть свою зовнішню політику.

"Сторони формуватимуть поставлені цілі у зовнішній політиці і досягати їх згідно з їх стратегіями і інтересами в галузі безпеки, а також для реалізації їх законів", - йдеться в документі.

Разом з тим, "сторони самостійно вирішуватимуть у ході переговорів на вищому рівні й у рамках міжнародних організацій, де і як саме вони проводитимуть зовнішньополітичні переговори".

Майбутні відносини між Лондоном і Брюсселем повинні бути гнучкими ефективними, навіть у кризовий час.

Сторони також зобов'язуються співпрацювати один з одним, а також зі США і НАТО для зміцнення міжнародної безпеки, недопущення конфліктів і захисту своїх громадян від різних загроз. Серед цих загроз згадуються тероризм і нелегальна міграція.

Особливу увагу сторони приділили продовження співпраці з сферах безпеки і оборони та космічній галузі.

"Майбутні відносини повинні отримувати користь від науково-дослідного та промислового співробітництва між організаціями сторін у конкретних європейських спільних проектах для забезпечення сумісності та сприяння спільній ефективності збройних сил", - йдеться в проекті декларації.

Британія висловила зацікавленість в участі в проектах Європейського оборонного агентства, проектах, підтримуваних Європейським оборонним фондом, а також у проектах Постійного структурованого співробітництва (PESCO) ЄС у галузі оборони.

Сторони також зобов'язалися вчасно і на добровільній основі обмінюватися розвідувальною інформацією, співпрацювати у сферах боротьби з тероризмом, протидії гібридним і кіберзагрозам. Сполучене Королество погоджується брати участь у європейських місіях і операціях у рамках спільної політики безпеки й оборони.

Супутникові центри ЄС і Британії мають намір співпрацювати в галузі космічної зйомки.

Як повідомлялося, 22 листопада перемовники з Британії та Європейського Союзу погодили текст політичної декларації, що, як очікується, її буде підписано разом з Угодою про вихід Сполученого Королівства з ЄС. 26-сторінкова декларація та Угода на 585 сторінках будуть розглянуті керівництвом ЄС і Британії на Саміті ЄС у Брюсселі 25 листопада.

Британський прем'єр Тереза Мей висловила впевненість, що на майбутньому Саміті ЄС Угоду про Brexi буде підписано.

Проект Угоди було узгоджено перемовниками 13 листопада. Наступного дня Тереза Мей повідомила, що уряд схвалив узгоджений з ЄС документ. Однак 11 з 25 міністрів уряду Мей виступили проти її плану Brexit, частина з них пішли у відставку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі