За його словами, Росія може перекинути десятки тисяч військ на територію НАТО за 48 годин і дати їм прикриття з повітря і моря. В цей же час, альянсу знадобляться місяці, перш ніж він зможе зробити щось подібне. За словами Барронса, через це контроль над повітряним простором, територією і акваторією може бути втрачений ще до того, як 28 країн-учасниць НАТО домовляться про спільну відповідь.
Північноатлантична рада, політичне крило НАТО, має силу авторизувати головнокомандувача військ у Європі і всіх військових командирів альянсу почати відпрацьовувати план захисту від можливої російської атаки. Подібна робота раніше велася, але була припинена після завершення Холодної війни, тому що вважалося, що загроза зникла.
Британський генерал пояснив виданню, що бажання відновити таке оборонне планування не з'явилося в НАТО навіть після того, як Росія вторглася в Україну і почала витрачати мільярди доларів на розробку нового озброєння і обладнання, яке б дозволило отримати перевагу над НАТО. Країни, які граничать з Росією, постійно закликають союзників змінити свій підхід до оборони, але такі країни як Франція, Греція і Італія, а також деякою мірою Німеччина не хочуть "образити" Москву. Вони надто сильно зосереджені на проблемі з біженцями і загрозі тероризму, щоб навіть не думають про російську агресію.
"Якщо підсумувати військовий потенціал НАТО, стане очевидним, що він пересилює Росію. Але через те, що більшість озброєнь у інертному стані, з'являється вікно можливостей. Росія може використати менші сили, щоб поставити НАТО в таку ситуацію, в якій альянс не зможе швидко відповісти, тому що він ніколи цього не планував", - сказав британський генерал.
Нещодавно винищувачі НАТО перехопили військовий літак РФ на кордоні з Латвією. Активність флоту і авіації РФ дуже сильно підвищилася у зв'язку з погіршенням відносин між Росією і Західною коаліцією на тлі зростання конфлікту в Україні. Зокрема, в 2015 році Лавтія понад 270 разів фіксувала російські військові літаки фіксувалися неподалік від своїх кордонів.