Брейвік вперше розкаявся у вбивстві 77 людей - ЗМІ

Поділитися
Брейвік вперше розкаявся у вбивстві 77 людей - ЗМІ Брейвік написав листа із каяттям
Однак психіатри не вірять його заявам та вважають це маніпуляцією.

Андерс Берінг Брейвік, який відбуває покарання за організацію подвійного теракту в Норвегії в 2011 році, вперше заявив про своє розкаяння, передає ТАСС з посиланням на норвезьке видання Verdens Gang.

Зазначається, що терорист направив адміністрації в'язниці, де він утримується, лист із відповідним зізнанням, а пізніше заявив про це під час зустрічі з психіатром.

"Я жалкую про дії, які зробив 22 липня 2011 року, і, якби це було можливо, зробив би так, щоб тих подій ніколи не сталося", - йдеться в цитаті з листа, яку наводить газета.

Він також стверджує, що хоче почати нове життя, відмовитися від нацистської ідеології і бути зразковим ув'язненим.

Проте психіатри не вірять його розкаянню. Вони зазначають, що він продовжує демонструвати ознаки емпатії, не співпереживає своїм жертвам і не усвідомлює справжніх масштабів скоєних злочинів. Також експерти наголошують, що Брейвік знаходить дивні виправдання своїм учинкам і будує плани життя на свободі, хоча розуміє, що залишок днів проведе у в'язниці.

"Я не бачу причин вірити його заявам. Є очевидним, що це спроба маніпуляції з боку Брейвіка, до якої, за його ж власними словами, терорист повинен вдаватися, щоб перемогти", - заявив виданню судовий психіатр Хеннінг Верёй.

У ЗМІ також пов'язують його каяття з відмовою Апеляційного суду в 2017 році визнати порушення прав Брейвіка у в'язниці, якого від початку перебування за гратами утримують в одиночній камері.

У червні 2017 року Андерс Брейвік змінив своє ім'я на Фьотольф Хансен.

У 2016 році він звинуватив державу у спробі його вбити через утримання в одиночній трикімнатній камері, у якій він займається фізичними тренуваннями, дивиться телевізор, грає в PlayStation та читає книги й журнали.

У вересні 2015 року Брейвік погрожував голодувати до смерті на знак протесту проти "негідного" поводження з ним у в'язниці. На початку 2014 року Брейвік анонсував голодування через застарілу приставку й загалом "катування" у в'язниці. У вересні 2013 року норвезький терорист вступив на заочне відділення політології університету Осло.

Нагадаємо, жертвами вибуху в урядовому кварталі Осло і розстрілу на норвезькому острові Утойя, які скоїв Андерс Брейвік у липні 2011 року, стали 77 осіб. У серпні 2013 року суд Норвегії засудив Брейвіка до 21 року тюремного ув'язнення.

Брейвік не заперечує факт нападів, проте винним у тероризмі себе раніше не визнавав, стверджуючи, що діяв на благо норвезької нації. Він виступав проти мультикультуралізму та емігрантів з мусульманських країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі